ESNAF YOL ÇALIŞMASINDAN DERTLİ

Tepecik Mahallesi, Feridun Özbay Caddesi’nde yaklaşık iki hafta önce başlayan İSU altyapı çalışması, mahalle esnafını zor durumda bıraktıTepecik Mahal...

BÜYÜT

Tepecik Mahallesi, Feridun Özbay Caddesi’nde yaklaşık iki hafta önce başlayan İSU altyapı çalışması, mahalle esnafını zor durumda bıraktı
Tepecik Mahallesi, Feridun Özbay Caddesi’nde iki hafta önce başlayan İSU altyapı çalışması, mahalle esnafının işlerini kötü yönde etkilerken, esnafın sabrının taşmasına da sebep oldu. Esnafa, çalışma başlamadan tam bir gün önce yazılı bildiri gelmesinin ardından çalışmanın hemen başlamasına esnaf tepki gösterdi. Yaklaşık iki hafta daha sürmesi beklenen çalışmaya tepki gösteren esnaftan bazıları ise şunları dile getirdi:
ARTIK BİTSİN
İsmail Kutun (Esnaf)
“Yapılan çalışma nedeniyle dükkanımızın önü toz toprak içinde kaldı. Bu çalışmayı gören vatandaş da değil dükkana bu sokağa bile girmiyor. Yaklaşık iki hafta önce başlayan bu çalışmanın artık bitmesini istiyoruz”.
ÇAMUR VADİSİ
Aytun Öder (Esnaf)
“Çalışmanın zamansız olması bizi daha da zor durumda bıraktı. Çalışma için Ramazan ayının gelmesi beklenebilirdi. Kazılan sokaklar nedeniyle her yer toz toprak oldu. Bir de üstüne yağmur gelince her yer çamur vadisine dönüştü. Bir gelir elde edemez olduk”.
ÇOK ZAMANSIZ
Ulaş Olgun (Esnaf)
“Yapılan çalışma çok zamansız. Tozdan çamurdan dolayı insanlar sokağa uğramaz oldu. Özellikle çocuk arabasıyla sokağa çıkan insanlarda bu durumun yaşandığını görüyoruz. Sezonun tama ortası, para kazanacağımız zamanın uygun olduğu dönemde bu çalışma hiç iyi olmadı. Sürekli dükkanımızı silip yıkamaktan usandık artık. Çalışma bir an önce bitmeli”.
UZAMADAN TAMAMLANMALI
Hasan Göktaş (Esnaf)
“Esnaf olarak çalışmadan dolayı yaşadığımız sıkıntı büyük. Maalesef başa gelen de çekiliyor. Bize çalışma başlamadan önce bu çalışmayı isteyip istemediğimiz dahi sorulmadı. Çalışmadan hemen önce elen bir bildiri ile öğrendik ve ardından da çalışma hemen başladı. Şimdi tek isteğimiz bu çalışmanın daha da uzamadan tamamlanması”.
DÜŞÜŞ YAŞANDI
Mehmet Gürcan (Esnaf)
“Esnaf olarak hepimiz zarardayız. Çalışma başladığından beri işlerimizde gözle görülür oranda düşüş yaşandı. Sık sık sularımız kesiliyor. Yaşanan gürültü nedeniyle de müşteriler işletmemize gelmiyor. Bu çalışmanın gece yapılması gerekir. Devlet bizden vergi istiyor ama hangi parayla bu vergileri ödeyeceğiz. Daha bir seferde alt yapı çalışmasının bittiğini hiç görmedim”.

28 Mayıs 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR