Ünlü: “İnsanları deprem değil, zihniyetler öldürür”

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü İzmit İlçe Binasında deprem şehitlerini andı, iktidar partisini eleştirdi.MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, önceki...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü İzmit İlçe Binasında deprem şehitlerini andı, iktidar partisini eleştirdi.

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, önceki gün İzmit İlçe Binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Deprem Şehitlerini andı. Ünlü, “Yerim kıyı kenar kanununu” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ve Deprem Anıtı önüne yeni bir inşaat başlatılmasına izin veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştirdi.

NEDEN DÜZENLENMEDİ
İnsanları deprem ve binalar değil rant sevdası ve zihniyetler öldürür diyen MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü “Asrın felaketi üzerinden tam 12 yıl geçti ve 18 bin insanımızı kaybettik. 10 yıldır mevcut siyasi iktidar ve yöneticileri kamuoyunda deprem duyarlılığını arttırmak için neler yapmıştır. Neden imar yasası ve afetler yasası hala düzenlenmedi. Sayın İzmit Belediye Başkanımız depremle ilgili ilimizde neler yapmıştır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız “Yerim kıyı kenar kanununu diyerek ne demek istemiştir” şeklinde konuştu.

KAVAKLI SAHİLİ HATIRLANSIN
Deprem şehitlerine saygılı olalım diyen Ünlü “Marina’da yapılan dolgular kaçak olmasına rağmen hala devam etmektedir. 17 Ağustos Depremi’nin 12. yıldönümünde yapılan bu çalışmalarda Kavaklı Sahili’nin akıllara gelmesini dileriz. Bu sorumluluğu kimler üstüne alacaktır. Deprem şehitlerini konuşmuş olmak için konuşmayalım, saygılı olalım. Sayın İzmit Belediye Başkanımız özel hastanenin yanındaki deprem anıtının önüne büyük bir inşaat yaparak saygısını göstermiştir. Yeşil alan meclis kararı ile inşaat alanı olmuştur. Deprem şehitleri haklarını helal etmeyecektir “ açıklamasında bulundu.

17 Ağustos 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR