Beyaz Kalpler’de hazırlıklar sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin 12-18 yaş arasındaki gençlere yönelik “Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi’nde hazırlık çalışmaları devam ediyor....

 

Büyükşehir Belediyesi’nin 12-18 yaş arasındaki gençlere yönelik “Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi’nde hazırlık çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir’in Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, THY ve Microsoft gibi çok sayıda paydaşla yürüttüğü proje kapsamında gençlerin başarı grafiğinin yükseltilmesi ve yeteneklerine göre meslek gruplarına yönlendirilmesi amaçlanıyor.

 

12-18 YAŞ ARASI GENÇLER

Beyaz Kalpler Merkezi’nde çocukların okulda başarı grafiğini yükseltmek, okula ve topluma adapte etmek için 12-18 yaş aralığındaki çocuklarla yeteneklerine göre sosyal hizmet çalışmaları gerçekleştirilecek. Gençler bir yıl boyunca mesleki eğitim ve el becerilerini geliştirecek atölyelerde, uzmanlar eşliğinde faaliyetlere, eğitim ve seminerlere katılacak.

 

TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi’nden faydalanacak gençler uzmanlar tarafından okullarda yapılan incelemeler neticesinde belirleniyor. Belirlenen gençlerin aileleriyle de görüşülüyor. Bu aşamalardan sonra gençler, okuldaki başarı grafiklerinin yükseltilmesi, el becerilerinin kazandırılması ve yeteneklerine göre mesleki alanlara yönlendirilmesi için önümüzdeki günlerde merkeze alınmaya başlanacak. 

03 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR