Safi Liman İşletmeleri: Akçim Madencilik’in ruhsatı yok

Özelleştirilen Derince Limanı’nı devralan Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ tarafından yapılan açıklama ile limanda kiracı bulunan Akç...

BÜYÜT

Özelleştirilen Derince Limanı’nı devralan Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ tarafından yapılan açıklama ile limanda kiracı bulunan Akçim Madencilik ve Çimento Sanayi AŞ firmasının ruhsatsız olarak çalıştığının belirlendiği ifade edildi. Söz konusu firmanın, liman işletmelerinin büyük önem verdiği iş güvenliği ile ilgili olarak istenen belgelerin Safi Liman İşletmeleri’ne teslim edilmediği belirtildi.

 

ARAŞTIRMA YAPILDI

Şirket adına Av. Erkin Çınar imzası ile yayınlanan açıklamada, limanda yapılan operasyonların ağır ve tehlikeli iş sınıfında bulunmasından dolayı kiracı şirketten belli belgelerin istendiği dile getirildi. Ancak bu belgelerin Safi Liman İşletmeleri’ne ulaştırılmadığını belirten Av. Çınar, bu sebeple söz konusu şirket hakkında araştırma başlattıklarını dile getirdi.

 

“ÇALIŞMA RUHSATLARI YOK”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İletilmesi zorunlu olan belgelerin şirketimize ulaştırılmaması nedeniyle yapılan araştırma sonucunda kiracı şirket olan Akçim Madencilik ve Çimento Sanayi AŞ firmasının iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olmadığı tespit edilmiştir. Firmaya konu iletilmiş ve liman sahasında yaptığı operasyonların yasal olmadığı bildirilmiştir. Fakat bu firma tarafından yapılan basın açıklamalarında gemilerinin limana yanaştırılmadığı şeklinde şirketimiz aleyhine asılsız ithamlarda bulunulmuştur.”

 

“İZİN VERİLMEYECEK”

“İş güvenliği ve işçi sağlığına büyük önem veriyoruz. Kiracı firma olan Akçim Madencilik ve Çimento Sanayi AŞ firmasının iş yeri açma ve çalışma ruhsatının olmaması, güncel deprem ve yangın gibi alınması zorunlu olan belgelerin bulunmaması nedeniyle liman işletmemiz yasal olmayan hiçbir işleme izin verilmeyecektir.”

27 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR