Bu proje ile okul terkleri azalacak

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının yürüttüğü Erasmus Programı çerçevesinde 10 ülkenin katılımıyla hazırlanan, koordinatörlüğünü d...

BÜYÜT

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının yürüttüğü Erasmus Programı çerçevesinde 10 ülkenin katılımıyla hazırlanan, koordinatörlüğünü de Türkiye’nin üstlendiği ‘Liselerde Okul Terki’ başlıklı stratejik okul ortaklığı projesinin ilk buluşması Körfez'deydi. Toplantıya İngiltere, Portekiz, Norveç, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, İtalya, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’tan gelen 17 konuk katıldı.


3 YILLIK PROJE

Körfez Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi'nde startı verilen proje;  öğrenci, öğretmen ve velilerin aktif olarak yer alacağı yurt içi ve yurtdışı faaliyetlerle 2017 yılı Ağustos ayına kadar devam edecek. ‘Bir kişiyi bile kaybedemeyiz’ sloganıyla yola çıkan proje, liselerde okul terkine ve okul terki eğiliminde olan öğrencilerin okullara geri kazandırılmasına dikkat çekiyor.


YAYGINLAŞACAK
Okul eğitimi alanında stratejik ortaklıklar üzerine kurulu olan projede; diğer ortak ülkelerde ki okullarla koordineli çalışılarak, tüm bu okullardaki erken okul terki oranını düşürülmesi ve yapılan çalışmalardaki iyi örneklerin ilçe ve il genelinde hatta zaman içerisinde ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefliyor.

09 Aralık 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR