“Sağlık hizmetlerinde Başiskele farklı”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla, Sağlık İşleri Müdürlüğü; 4.5 yılda sağlık alanında önemli işlere imza attı.Başiskele Belediyes...

BÜYÜT

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla, Sağlık İşleri Müdürlüğü; 4.5 yılda sağlık alanında önemli işlere imza attı.


Başiskele Belediyesi vatandaşa yerinde hizmet vermek amacıyla göreve geldiği ilk dönemde Başiskele Semt Polikliniğini hizmete aldı. Polikliniği belediye imkanlarıyla tam teşekküllü olarak inşa eden Başiskele Belediyesi Kocaeli’de Sağlık Hizmetlerinde fark yaratacak icraatlara imza attı.

“SAĞLIK OLSUN” TARAMASI
Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün; ‘Sağlık Olsun’ adı altında başlattığı genel sağlık taramalarından 5 bin 36 vatandaş ücretsiz olarak yararlandı. 570 çocuk, 930 yetişkin vatandaş göz taraması, diyabet, kanser ve 320 kişiye mobil kalp taramaları ile rehberlik hizmetleri verildi. Erken teşhis ve tedavinin bu tür hastalıklarda ne kadar önemli olduğu bilinmekte bu sebeple taramalar sonunda ortaya çıkan sonuçlar vatandaşlara bildirilmektedir.

PSİKOLOJİK DESTEK
Kocaeli’de bir ilk olarak Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde e – psikolog ve psikolojik destek birimi hizmet veriyor. Psikolojik destek birimi; 1384 psikoterapi ile vatandaşa yardımcı oldu, olmaya da devam ediyor. 130 öğretmen ve veliye de bu noktada destek veriliyor. ‘Bilinçli anneler; sağlıklı nesiller’ konulu seminer ve bilinçlendirme çalışmalarımızla 70 anne adaylarına temel çocuk bakımı konusunda faydalı eğitimler verildi.

112 ACİL YARDIM İSTASYONU
Her türlü acil durumlara müdahale edebilecek donanımda ambulanslarla Başiskele’nin iki sınır noktası Yeniköy ve Kullar mevkilerinde 2 adet 112 Acil İstasyonu halkın 7 gün 24 saat hizmetinde. Başiskele’de daha sağlıklı bir hayat için 22 Sağlıklı Yaşam Konferansı düzenlendi. 7’den 70’e herkese hitap eden konferanslara bin 845 vatandaş katıldı. Ayrıca sağlıklı yaşamla ilgili pratik bilgilerin verildiği el broşürleri de vatandaşlara dağıtılıyor.

ÇOCUKLAR AÇ YATMASIN
Başiskele Belediyesi evine süt alamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi aileler ile gönüllü aileler arasında köprü kuruldu ve her ihtiyaç sahibi çocuğun daha sağlıklı yarınlar için süt içmeyen “Çocuklar aç yatmasın” diyor ve her akşam sütünü içen sağlıklı çocuklar olmaları için 4.5 yılda 33 ihtiyaçlı aileye 33 süt aile bulunmasına aracı olarak 24.311 litre süt bağışına vesile oldu

06 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR