Karayolu çalışmasına Vali desteği

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, Gebze Kavşağı ile İzmit Doğu Kavşağı arasında kalan toplam 54,4 kilometre uzunluğundaki üstyapı iyileştirme projesi h...

BÜYÜT

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, Gebze Kavşağı ile İzmit Doğu Kavşağı arasında kalan toplam 54,4 kilometre uzunluğundaki üstyapı iyileştirme projesi hakkında Vali Ercan Topaca’dan tam destek aldı.

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü dün 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Anadolu Otoyolu’nun Gebze Kavşağı ile İzmit Doğu Kavşağı arasında kalan toplam 54,4 kilometre uzunluğundaki üstyapı iyileştirme projesi hakkında Vali Ercan Topaca ve ilgililere brifing verdi. Toplantıya Vali Topaca’nın yanı sıra Körfez Kaymakamı Mahmut Şirin, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Çamlıtepe Mahalle Muhtarı Yahya Demirbağ, Yeni Yalı Mahalle Muhtarı Yusuf Yanar, Yavuz Sultan Selim Mahalle Muhtarı Bayram Parlak, İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Orhan İnce, Tekno İnşaat Makinaları A. Ş. Asfalt Grup Müdürü Necdet Çevik, Kolin İnşat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Proje Müdürü Ersan Sevim katıldı. Toplantıda Karayolları 1. ve 17. Bölge Müdürü Mehmet Karaman, Karayolları 1. ve 17. Bölge Otoyol Yapım Baş Mühendisi Beyhan Yaraman, Karayolları 1. ve 17. Bölge Otoyol Yapım Kontrol Şefi Ali Osman Baki hazır bulundu.

DEVAMI GELECEK
Proje hakkında konuşan Vali Ercan Topaca, “Vatandaşlar için daha sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla çalışıyoruz. Bu proje hem hava kirliliğini önleyecek hem de kaza oranlarının azalmasını sağlayacak. Bu proje iki yıl içinde tamamlanacak ve devamı da gelecek. Başka noktalarda da karayolu iyileştirme çalışmaları yapacağız” dedi. Projeyi tanıtan Karayolları 1. ve 17. Bölge Otoyol Yapım Kontrol Şefi Ali Osman Baki, “Gebze Kavşağı ile İzmit Doğu Kavşağı arasındaki otoyolun üstyapısı yoğun trafik yükleri altında aşırı bozularak, sürücü konforu ve güvenliği açısından hizmet vermeyecek duruma gelmiştir. Bu nedenle yolun üt yapısının yenilenmesi bir zarurettir. Bunun için sunduğumuz projemiz kabul edildi ve iki yıl içinde çalışmalarımız tamamlanacak” dedi.

30 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR