5 aylık farklar hemen ödenecek

İzmit Belediyesi'nin temsilen Yerel-Sen ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin sonunda toplu sözleşme imzalandı. Belediye bünyesinde ç...

İzmit Belediyesi'nin temsilen Yerel-Sen ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin sonunda toplu sözleşme imzalandı. Belediye bünyesinde çalışan 250 çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme ile çalışanlara birinci yıl yüzde 9.5, ikinci yıl enflasyon artı bir zam yapıldı. Sosyal haklarda yüzde 12-13 oranında zam yapıldı. yapılan sözleşme 1 Ocak 2016 - 31 Aralık 2017 tarihlerini kapsayacak. 5 ay süren toplu sözleşme görüşmelerinde işçilerin yevmiyelerine 8 lira 60 krş zam yapılmış oldu.

 

ice11-050.jpg

 

YÜZDE 9.5 ZAM

Tarafların anlaşması sonrasında İzmit Belediyesi toplantı salonunda imza töreni düzenlendi. imza töreninde konuşan İzmit Belediye Bakanı Nevzat Doğan, "Bugün yine İzmit Belediyesi'nde güzel bir birliktelik yaşıyoruz. Özellikle işçilerimizin önümüzdeki 2 yıl süresince alacakları ücret konusunda sağlıklı değerlendirmeler yaptık. Sürenin bu kadar uzun olmasına bakmayın. İzmit Belediyesi her zaman çalışanın arkasında, onların her zaman mağdur olmaması için mücadele ediyor. Bizim ücret artışımız yüzde 9,5 olarak anlaştık. Bununla beraber özellikle özlük hakları ile ilgili bu dönemde farklı destekler sağladık" dedi. 

 

2 YILLIK SÖZLEŞME

15-20 ve 25 yıldır çalışanlara da farklı ödüllendirmeler yapılacak diyen Belediye Başkanı Doğan "İnşaallah bu dönem işçilerimizle uyumlu bir şekilde çalışacağız. Bu dönem 2 yıllık yaptık sözlemeyi. Benim hedefim Kocaeli'ndeki en iyi personelin İzmit Belediyesi'nde olmasıdır. Beni, özellikle bu görüşmelerde emeği geçen sendika, işveren olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu dünyada anlaşılmayacak olan hiçbir şey yoktur. Yeter ki istek olsun. İzmit Belediyesinde çalışmak bir ayrıcalıktır. İzmit Belediyesi Türkiye'de bir markadır. Bu gücün çalışanımıza yansıması bizim en temel hedefimiz" açıklamasında bulundu.

 

'DAHA İYİ OLACAK'

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, "Biz de İzmit Belediyesi'nde imzaladığımız ilk toplu sözleşme olması sebebiyle mutluyuz. 5 ay boyunca toplu iş görüşmelerimizi yaptık. Bu görüşmeler sonrasında yüzde 9,5 zam artışı olması bizleri sevindirdi. Bugün ortalama bir TİS olmasına rağmen önümüzdeki dönemlerde daha karlı, işçilerimizi sevindiren bir durumdur. Bu anlamda başkanımıza güveniyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu. Farkların ne zaman ödeneceği sorusunuda yanıtlayan İzmit Belediye Başkanı 'Hemen vereceğiz. Şimdiden talimatı veriyorum. Çalışmalar biter bitmez en kısa zamanda farkları ödeyeceğiz" diye konuştu.

 

Haber: Serkan BORLAK 

10 Haziran 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mehmet - her zamanki gibi işçi yine satıldı ... haram zehir olsun hakkım ...

Yanıtla . 0Beğen 10 Haziran 17:09
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR