Gönül: Halkın ve yeşilin yanındayım

AKP Nöbetçi Milletvekilliği uygulamasında bu hafta nöbet sırası Sibel Gönül’ündü. Nöbetten önce kısa bir basın açıklaması yapan Gönül, Maşukiye’de kur...

BÜYÜT

AKP Nöbetçi Milletvekilliği uygulamasında bu hafta nöbet sırası Sibel Gönül’ündü. Nöbetten önce kısa bir basın açıklaması yapan Gönül, Maşukiye’de kurulması istenen yeni taşocaklarına karşı olduğunu kaydederek gerektiğinde halkın ve yeşilin yanında olacağını belirtti

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde her hafta başka bir vekilin nöbetçi olduğu Nöbetçi Milletvekilliği uygulamasında dün nöbet sırası AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül’ündü. Sorunlarını anlatmak için AKP İl Teşkilatı’na gelen vatandaşları dinlemeden önce ufak bir basın açıklaması gerçekleştiren Gönül, Maşukiye’de kurulmak istenen yeni taşocaklarına karşı olduğunu kaydederek, “Gerektiğinde halkın ve yeşilin yanında olurum” dedi.

“ORTAK SORUN”
İlk olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ve Muharrem ayını kutlayan Sibel Gönül, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nü de andı. Kadına yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu belirten Gönül, “Bu konu önemli ve toplumun ortak sorunudur. Şiddetin her türlüsünü kınıyoruz. Topyekun mücadele içinde olmalıyız ve bu tür davranışları yapanları da kınamalıyız” ifadelerini kullandı.

“KADININ ÖNEMİ FARK EDİLMELİ”
Siyasetin toplum adına yapıldığını da ekleyen Gönül, “Kalkınmak için kadınıyla erkeğiyle bu işi beraber yürütmeliyiz. Kadının işgücüne katılma oranını arttırmaya çalışmalıyız. Hem kalkınmada hem de siyasi alanda kadının varlığı önemli. Belediyecilik hizmetleri de kadına yakışır hizmetlerdir. Tüm siyasi partilerde de kadının önemi fark edilmeli. Sadece belediye başkanlığında değil siyasetin tüm kademelerinde kadın yer almalı.

“ARTIK YEREL YÖNETİMLER ŞEFFAF”
Yerel yönetimler AKP ile birlikte çok daha şeffaf hale geldi. Yerel yönetimler artık parlamentodaki siyasetten daha temiz hale geldi. Kadınlar yeter ki istekli olsunlar. İlk seferde olmadı diye yılmasınlar. Kadınlar için durmak yola devam diyorum. Kamu alanındaki sıkıntıyı da kırmak gerekiyor. O alanı da zorlamalıyız” şeklinde konuştu.

“HASSASİYET BÜYÜK”
Maşukiye’de yapılmak istenen yeni taşocakları konusunda da bir değerlendirme yapan Gönül şunları kaydetti; “Maşukiye’de yaşayan biri olarak yeşile zarar verilmesine izin vermeyiz. Bu konuda duyduğumuz hassasiyet büyük. Doğaya zararı hiçbir vicdan kabul edemez. Bu yüzden yeni taşocağı açımına da karşıyım. Diğer AKP vekillerimiz de bu düşüncede. Mevcut taşocağı kullanımı için yeterli malzeme arayışı sürüyor. Tüm yetkililere de gerekli uyarıları yapmıştım. Sosyal ve ekonomik göstergeler arasında denge olması gerekiyor.

“KOCAELİ ÇEVRESİNDEN SORUMLU OLMALI”
Hem ekonomik hem de gelişme sağlayan ilkelerle sosyal rahatsızlıkları aza indirmeliyiz. Kamu menfaatinin olduğu bir yatırım ve çevreyle ilgili halkın da isteğinin önemsendiği bir durum söz konusu. Yöneticiler hassas bir karar vermeli. Bu konuyla ilgili bir eylem yapıldığı takdirde de her zaman halkın ve yeşilin yanında olurum. Yöneticiler çevre konusunda duyarlı olmalı. Bu şehir kalkınacak derken çevresini de feda etmemeli. Kocaeli çevresinden sorumlu bir şehir olmak zorunda.”

26 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR