Veli Aysel Yanardağ: Oğlumun boynunu çizdi, onu dışladı!

Aysel Yanardağ, Derince 60 Evler’de bulunan Dumlupınar İlkokulu 2/A sınıfı öğrencisi olan oğlu E.’nin başına gelenleri gazetemize gelerek anlattı. Ya...

Aysel Yanardağ, Derince 60 Evler’de bulunan Dumlupınar İlkokulu 2/A sınıfı öğrencisi olan oğlu E.’nin başına gelenleri gazetemize gelerek anlattı. Yanardağ, olayın açıklığa kavuşturulmasını istedi. Oğlu E.’nin 2015 yılının son ayında sınıf öğretmeni Z.K. tarafından tartaklandığını belirten Aysel Yanardağ, tüm yetkililerin kapısını çalmasına rağmen öğretmenin hiç bir uyarı dahi almadığını kaydetti.

 

“OĞLUMUN BOYNUNU ÇİZDİ”

Oğlu E.’nin öğretmeni tarafından tartaklanmadan önce idare ile görüştüğünü belirten Aysel Yanardağ, “Öğretmenden kaynaklı idare ile görüşmek için okula gitmiştim. Ben okula gittikten bir gün sonra da oğlumun öğretmeni tarafından tartaklandığını öğrendim. Oğlumun okulda nöbetçi olduğu bir gün, öğretmeni sınıftan çıkarak oğlumun yanına geliyor ve ‘Annene söyleme’ diyerek oğlumun boynunun çiziyor” şeklinde konuştu.

 

“BİR GÜN SONRA FARK ETTİM”

Bunun üzerine oğlu E'nin kendisine bir şey demediğini fakat boynundaki çizikleri kendisinin fark ettiğini söyleyen Yanardağ, “Bir gün sonra oğlumun öğretmeni tarafından tartaklandığını öğrendim. Benim oğluma vurduğunu kimse görmemiş; fakat diğer öğrencilere şiddet uygulandığını söylemiş çocuklar. Bana kızıp da çocuktan çıkardı hırsını. Bu şekilde başka veliler de var ama kimse sesini çıkarmıyor” dedi.

 

“ÖĞRETMEN BENİM İFTİRA ATTIĞIMI SÖYLÜYOR”

Aysel Yanardağ, “Oğlum okula başladığından beri öğretmeninin şiddet eğilimli davranışlarını anlatıyor. Cetvel fırlatmalar, kırmalar gibi. Bunları duyunca hemen öğretmene de suç atmadım. Araştırdım. Fakat öğretmen de benim iftira attığımı söylüyor. Bir toplantımız olmuştu. Öğretmenimiz ‘Benim ayağımı kimse kaydıramaz, benim arkam sağlam. Ben, benimle uğraşanla uğraşırım’ demişti” ifadesine yer verdi.

 

“EN ARKA SIRAYA OTURTTU OĞLUMU”

Çocuğun okula şu an gittiğini belirten Yanardağ, “Zaten oğlumu en arka sıraya oturttu. Gerçekten suçsuz olsa böyle davranmaz. Karne günü çocuğuma karnesini vermedi. Benimle uğraşsın ama çocuğa yansıtmasın. ‘Müfettişe benden şikayetçi oldun mu?’ diye sormuş oğluma. Evet deyince de ‘O zaman defol git bu sınıftan’ demiş. Bunu nasıl kanıtlayabilirim? Ama çocuğum neden yalan söylesin” dedi.

 

“OĞLUMU DIŞLADI”

Diğer 3 öğrencinin daha darp raporu olduğunu kaydeden Aysel Yanardağ, “Şu anda kimse benimle doğru dürüst konuşmuyor. Öğretmen diğer velilere benimle konuşmamaları konusunda uyarıda bulunuyor. Öğretmen benle bir kere bile temasa geçmedi bu olay üzerine. Karne alana kadar oğluma bir baskı kurdu, dışladı. Şu an oğlum psikolojik tedavi görmeye başladı. Doktor da ‘Sınıf değiştirmek istemiyorsa değiştirmeyin’ diyor. Arkadaşlarını çok sevdiği için sınıftan gitmek istemiyor” bilgisini verdi.

 

“YETERLİ DELİL YOK DENDİ”

Öğrencinin dersten tamamen koptuğunu ekleyen Yanardağ, “Durumu fark ettiğim gibi hastaneye giderek darp raporu aldık, oradan karakola giderek şikayette bulundum. Olay mahkemeye intikal etti. Mahkemeye kovuşturmaya gerek olmadığı yönünde karar verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gittim. İl’e, ilçeye hepsine dilekçe verdim. Şu an ilçe ilgilendiği için İl Milli Eğitim devre dışı kaldı. Ama benim anlayamadığım ‘Dilekçeniz kaldırılmıştır’ diye kağıt geliyor, ama soruşturma devam ediyor. Burada bir çelişki var” dedi.

 

“HAKSIZ OLSAM ÜSTÜNÜ KAPATIRIM”

İlçe Milli Eğitim’de bir şeyler var diyerek sözlerini uzatan anne Yanardağ, “Tek başıma çözemeyecektim bu olayı. Beni görenler hemen uzaklaşıyor. Çünkü tehdit var ortada. Milli Eğitim Müdürü ifadeleri bana kendisi okudu. Ama ne kadar doğru söyledi bilemem. Bu olaydan sonra velileri aradım. Birlik olalım dedim. Fakat konuyu çevirdiler. Bu olay nasıl çözülecek bilmiyorum. Eğer ben yapmış olsam olayın üstünü kapatırım” şeklinde konuştu.

 

“147 SÜREKLİ MEŞGUL”

Milli Eğitim’e sürekli gittiği dönemlerde Milli Eğitim Şikayet Hattı 147’yi aradığında şebekenin sürekli meşgul olduğunu kaydeden Aysel Yanardağ, “Ben kendi telefonumdan aradım şebeke meşgul. Diğer telefondan arıyorum hat düşüyor. Eli o kadar uzun ki kendisinin dediği gibi bir şey yapamıyoruz. Çocuğum için bu kadar uğraşıyorum. Milli Eğitim’de de öğretmeni değil çocuğu korumaları gerektiğini söyledim. Bir gün içinde soruşturmanın kapandığını söylüyorlar” dedi. Seda DEMİRAL 

21 Şubat 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Crazy - Kadın haklı olmasa bence gazetelere kadar çıkmaz allah haklının yardımcısı olsun

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
05

cansu - İnsallah o ogretmen cezasini ceker

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
04

cansu - Biz evlatlarimizi okula yolluyoruz cocuklarimizi onlara emanet ediyoruz

Artik okula bile korka korka yollayacagiz bu gidisle

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
03

korfezli - Çocuklarimiz allaha emanet valla

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
02

YAVUZ SULAN - ÜLKEDE GELİNEN SON NOKTA ? İNŞALLAH GAZETENİZ OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAZ?

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
01

Necdet Kara - Veli çok iyi palavra sıkmış,bu tür yalan haberleri okumaktan sıkıldık

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 18:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR