Ceyhan: Taban AKP-CHP koalisyonunu istemiyor

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin Ankara’da düzenlenen il başkanları toplantısına katılması sonrasında değerlendirmede bulundu. Ceyhan, “Ank...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin Ankara’da düzenlenen il başkanları toplantısına katılması sonrasında değerlendirmede bulundu. Ceyhan, “Ankara’da teşkilat başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıya sadece il başkanları katıldı. Süleyman Soylu’nun konuşması sonrasında il başkanları teşkilat çalışmaları ve TPS hakkında bilgi verdi. Mayıs ve Haziran ayında Kocaeli birinci olduğu için tebrik ettiler” dedi.

 

“DAVUTOĞLU KESİN KARARLI”

İl Başkanı Ceyhan, “Doğu illerinde görev yapan il başkanları orada yaşadıklarını bizlerle paylaştılar. Saat 11.00’de heyet olarak toplantıya katıldık. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı konuşmada kesin kararlı olduğunu gördük. Konuşması bizlere cesaret vermiştir. Bayram sonrasında yaşananları değerlendirdi” ifadelerini kullandı.

 

“KOALİSYONUN NETİCESİ BELLİ OLACAK”

Koalisyon görüşmelerinde samimi adımlar atıldığını söyleyen Ceyhan, “CHP ile komisyon tarafından görüşmelerin devam ettiğini biliyoruz. Netice alınmaya çalışıldığını, bazı sıkıntıların olduğunu, bunların aşılması noktasında AKP’nin samimi gayret içerisinde olduğu söylendi. Ama en neticede 25 Ağustos günü 45 günlük süre bitiyor. Önümüzdeki hafta içerisinde CHP ile koalisyonun neticesi ortaya çıkacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

 

“SEÇİM HAVASI GELİYOR”

CHP ile yapılacak olan görüşmelerin sonuçsuz kalması durumunda seçim olmasını beklediklerini söyleyen Şemsettin Ceyhan, “AKP olmadığı zaman koalisyonun olmayacağı net bir şekilde görülmektedir. Teşkilat mensuplarımıza Başbakanımız tarafından gereken talimat verilmiştir. Her geçen gün takvim daraldıkça sanki seçim havasına gidiyoruz gibi bir durum vardır. CHP ile koalisyon olmadığı anda seçim olacak gibidir” dedi.

 

“ZAMAN KALMAZ”

CHP ile yapılan koalisyon görüşmelerinde bir sonuç olmaması durumunda diğer partilere zaman kalmayacağını düşündüğünü belirten Ceyhan, “Bu durum şahsi kanaatimdir. Koalisyon yapmak bakkaldan ekmek almak değildir. Hesap kitabı yapılmayan her vaadin karşılığını millet ödemektedir. Atılan her adımın hesap edilerek atılması gerektiğini biliyoruz. Sanatçılı olan bütün şenlikler iptal edilmiştir. Sünnet veya hemşeri derneklerinin sazlı sözlü eğlencesi olmayacaktır” şeklinde konuştu.

 

“İNLERİNE GİRİLECEK”

Bayram sonrasında terör ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Başkan Ceyhan, “Bayram sonrasında DEAŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütleriyle mücadele edilmeye başlandı. Terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. İnlerine kadar girilecektir. Terörle mücadelede duruş bellidir. Her türlü önlem alınmaya çalışılmaktadır. Karşınızdaki terör örgütü hain ve kalleştir. 3 kanaldan mücadele verilmektedir. Terörün beli kırılıncaya, silah bırakılıncaya kadar devam edilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

 

“TABAN CHP’Yİ İSTEMİYOR”

Koalisyon görüşmelerinin neticesine göre parti içerisindeki kongrelerin de şekilleneceğini belirten İl Başkanı Ceyhan, “Danışma meclisinde koalisyon yapmaya çalışıyoruz. Muhalefet millet tarafından verilen mesajı almadığı taktirde seçime gidileceğini söyledik. Teşkilat tabanımızda CHP koalisyonuna sıcak bakılmıyor. Bu sadece Kocaeli ile sınırlı değildir. AKP – CHP arasındaki koalisyona vatandaşın sıcak baktığını söylersek yalan olur. MHP’nin tavrı olayların bu noktaya gelmesini sağlamıştır. Tabanımız tarafından MHP’ye sıcak bakıldığı anketlerde ortaya çıktı” şeklinde konuştu. 

 

“PARTİ KAPATMAK BİR ŞEY ÇÖZMEZ”

HDP’nin kapatılması hakkında Ceyhan, “Parti kapatmanın bir şey çözmediğini gördük. Doğrusu partiyi kapatmak değil siyasetle partilileri cezalandırmak gerekir. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin kapatılma süreci herkesin hafızasında vardır. Bu kapatmalar Türkiye’ye bir şey kazandırmadı. Yeni parti açmak bir gündür. Siyasete ceza verilmesi çok daha iyidir. Teröre bulaşma konusu çok daha önemlidir. Teröre bulaşanların meclisten gönderilmesi gerekir. Bu da benim şahsi kararımdır” açıklamasını yaptı.   Serkan BORLAK       

01 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR