İstasyon İlkokulu’nda eğitim tartışılacak

T.C Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından yürütülmekte olan Erasmu...

T.C Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyetleri devam ediyor. Proje kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı tarafından desteklenen;  “Öğretmenlerin Mesleki Yeterliliklerinin Geliştirilmesi” ve “Oyunla Öğretmenin Öğrenilmesi” olmak üzere iki ana amacı olan proje çalışmaları kapsamında 5 okul, 50 öğretmen ve idareci görev almakta.

 

YÜKSEK BÜTÇELİ PROJE

Hacı Halim Karslı İlkokulu Okul Müdürü Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy’un hazırladığı ve koordinatörlüğünü yürüttüğü proje, Türkiye’nin hibe almaya hak kazanmış en yüksek bütçeli projesi olma özelliğini taşıyor. Projede Hacı Halim Karslı, Dürdane Özdilek, İstasyon, Hasanpaşa ve Köseköy Gazi İlkokulları birlikte çalışıyor.

 

12 SEMİNER VERİLECEK

Proje kapsamında düzenlenecek 12 seminerden ilki olan “Okul Yönetimi ve Yönetimde Yeni Yaklaşımlar” semineri önceki gün yapıldı. Dürdane Özdilek İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan, sunumunu Hasanpaşa İlkokulu Okul Müdürü Erdinç Yelboğa’nın yaptığı seminere Kartepe halkı ve eğitimcileri yoğun ilgi gösterdi.

 

İKİNCİ SEMİNER BUGÜN

Projenin ikinci semineri olan “Türk Eğitim Sisteminde Rehberlik Uygulamaları” Semineri İstasyon İlkokulu’nun ev sahipliğinde, bugün saat 15:00’te yapılacak.  Sunumunu İstasyon İlkokulu Rehber Öğretmeni Bektaş Koçyiğit’in yapacağı seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız da katılacak.

30 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR