Destici: Güvenlik zafiyeti yoksa 95 insanımız neden öldü?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kocaeli’de yayın yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Luxor Garden Otel’de düzenlenen kahvaltılı basın topla...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kocaeli’de yayın yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Luxor Garden Otel’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında ilk sözü BBP İl Başkanı Nihat Yıldız aldı. Yıldız, “Kocaeli basını her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmuştur. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Bazı programları iptal etme durumunda kaldık. Ankara’da yaşanan olay herkesi derinden üzmüştür” dedi.

 

“KOCAELİ’NİN SAFI BBP”

Kent Konut hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden BBP birinci sıra milletvekili adayı Serhat Duyar, “AKP tarafından yapılan güzel hizmetlerin olduğu yerlerde rantları da görüyoruz. Seka Park ve Gölkay Park’ta yapılan imar değişikliğini vatandaş görmesi de Allah görmektedir. Tüpraş hakkında dava 25 Kasım’da görülecektir. Bakan Işık yeniden bakan olmayacak. Giderayak bir şeyler yapmasını bekliyoruz. Bizler safımızı belirledik, milletin yanındayız. Kocaeli’nin de safı BBP’dir” ifadelerini kullandı.

 

“İÇ GÜVENLİĞİMİZ KAYBOLMA NOKTASINDA”

Genel Başkan Duyar, “7 Haziran seçimleri sonrasında ülkemiz sıkıntılı bir sürece girmiştir. İç güvenliğimiz neredeyse kaybolma noktasına gelmiştir. Dün gördük ki Başkent de güvensiz durumdadır. Bu gerçek ile yüzleştik. Hükümette olanlar üzülme makamında değildirler. Bu olayların yaşanmasına engel olmaları gerekiyor” şeklinde konuştu. 

 

“OLAYLARIN ARKASINDA KİMİN OLDUĞU TESPİT EDİLMELİ”

Ardından söz alan Mustafa Destici, “Başbakan seçim hükümeti olduğunu beyan etmektedir. Hükümet seçim hükümetidir. Bağımsız seçim hükümeti değildir. Bu sadece o meydanları hedef almamıştır. Saldırı Türk milletine yapılmıştır. Faillerinin bulunacağı söyleniyor ancak inanmıyorum. Canlı bombanın kimliğini tespit etmekle sorun çözülmez. Olayların arkasında kimlerin olduğunun öğrenilmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

“BİR ADIM ATIP TÜM DAVALARI ÇEKSİN”

Destici “Gerçekleri görmek gerekiyor. Hatalı ve kusurlu kişilerin belirlenmesi gerek. HDP’lilerin konuşmaya hiç hakları yoktur. Kandan ve terörden beslenmektedirler. Türk, Kürk halkının kanından beslenen bir HDP vardır. Bu yaşananlardan rant elde etmek istemektedir. Orada olan STK’ların bunu görmeleri gerekiyor. Bu kuruluşların gereken tepkiyi göstermeleri gerekiyor. Cumhurbaşkanı birlik ve beraberlikten söz etmektedir. Kendisine yapılan hakaretten dolayı herkes mahkeme kapılarındadır. Bir adım atsın bütün bu davaları çeksin” ifadelerini kullandı.  

 

“HERKES DERS ALMALIDIR”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi de hedef alan Genel Başkan Destici, “Başbakan davetine icabet etmeyeceğini açıklamıştır. Koalisyon görüşmeleri yapılırken bir araya gelinirken şimdi bir araya gelemiyorlar. Bu yaşananların hepsinden herkes sorumludur. Cumhurbaşkanının tavrından dolayı bu durum yaşanmaktadır. Herkes aklını başına almalıdır. Hepimiz aynı gemideyiz. Ülke hepimizindir” dedi.

 

“BBP, HERKESİ KUCAKLAYACAK”

Yaşanan terör olayı sonrasında programları iptal ettik diyen Destici “Çok siyaset konuşacak bir günde değiliz” dedi. ‘Sağda alternatif parti arayışlarında BBP alternatif midir?’ sorusuna Destici “1 Kasım’a kadar bu mümkün değildir. Bazı yerlerde bu durum ile karşılaşıyorum. Önce 1 Kasım’da bir şeyler yapılması gerekiyor. Meclis dışında bulunan partilere bakmak gerekiyor. Herkesi kucaklayabilecek parti sadece BBP’dir. Merkez partilerinin akıbetlerini gördük. Belli dönelerde iktidar oldular sonrasında geriye bir şey kalmadılar. Ülkenin başına ne geldiyse onlardan gelmiştir” şeklinde konuştu.

 

“SON 13 YILDAN AKP SORUMLU”

Mustafa Destici “Son 13 yıldan AKP sorumludur. Daha öncesi diğerlerine aittir. Herkesi kucaklayacak bir parti isteniyorsa bu BBP’dir. Menfaatçiler tarafından oluşturulacak olan bir partinin ülkeye faydası yoktur. Verdiklerinden daha fazlasını alırlar. Türkiye sevdası içlerinde yoktur. Kapımız herkese açıktır. Türkiye’nin her kesiminden millete hizmet etmek isteyenlerle yürüdük bundan sonra da böyle olacaktır” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

11 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Bunlarda İnsanlık ve Merhamet yok!…

Hepsi aynı kalıptan çıkmış bunların…Başbakanları bile kalpsiz merhametsiz;Taşeron çalışan başkana bu Teşeron sistemini bitirilmeli diye soru soruyor,Oda gülüyor adamı makaraya alıyor kaç çocuğun var falan,filan…

Çocukları ara diyor gazetecilere bakın telefonuda var diyor…

Adamcağızda 150 tl.’lik telefon demek zorunda kalıyor.Bu başbakan seçimlerde Tüsiad iş adamlarıyla İstanbulda KİBAR HOLDİNG’in sahibinin evinde sakın ha ücretleri daha doğrusu ASGARİ ÜCRETİ’arttırmayın asgari ücretten maaş ücret vermeye devam edin diyor,

Yahu HOLDİNG gibi büyük ölçeklerde ve fabrikalarında ASGARİ ÜCRET’mi olur..Senin demen gereken sizler büyük ölçekli işletmelersiniz HOLDİNLERDE asgari ücret olmaz,KAMUDADA kaldıracağız.

Asgari ücrette KOTA koyacağız Asgari ücret;Esnaf,Küçük işletmeler,Kobiler içindir..

Sizlerden isteğim insanlara REFAH düzeyinde maaş vermenizdir..

Diyeceğine insanları MODERN KÖLELER haline getiren sistemi destekliyor,zaten iktidarları boyunca izledikleri politika bu oldu.

Halkı hep ezdiler.

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 17:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR