Kültür Okulları’ndan Avrupa Şampiyonuna burs

13-14 Yaş Türkiye Yüzme Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olan 50. Yıl Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Zeliha Keser, lise eğitimini  Kültür Okullarında burs...

BÜYÜT

13-14 Yaş Türkiye Yüzme Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olan 50. Yıl Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Zeliha Keser, lise eğitimini  Kültür Okullarında burslu olarak tamamlayacak. Kültür Okulları Genel Müdürü İsmail Aydemir, “Kültür Okulları olarak Kocaeli’nin en sporcu dostu okulu hedefini gerçekleştirmek için sportif faaliyetlerde başarı gösteren öğrencilere eğitim bursu vererek sporcuları desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

“YÜZMEYİ ÇOK SEVİYORUM”

Annesi Ferhunde Keser ve babası Ayhan Keser ile Kültür Okullarının davetine katılan Zeliha Keser, “Çok çalıştım ve böyle bir başarıyı elde ettim. Başarımı yüzmeye olan sevgime ve çalışmaya borçluyum. Yüzmeyi çok seviyorum. Kültür Okullarında okuyacak olmaktan da çok mutluyum. Bize destek veren Kültür Okullarına ve yönetimine de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Başarılı sporcunun annesi Ferhunde Keser ise, “Okullarda sporcu öğrencilere çok fazla destek sağlanmıyor. Kültür Okulları bu konuda da farklı olduğunu gösterdi. Tekrardan teşekkür ederiz. Umarım Zeliha gibi diğer öğrencilerde bu alanda başarılı olurlar hem ülkemizi hem de şehrimizi en iyi şekilde temsil ederler” dedi.

50. Yıl Beden Eğitimi Öğretmeni Zafer Köklü ise, “Zeliha spora küçük yaşta başlamanın ve devamlılığın karşılığını aldı ve Avrupa şampiyonu oldu. Diğer gençlere de örnek olması ümidiyle” diyerek sözlerini noktaladı.

2015-2016 eğitim öğretim sezonunda açılacak olan Özel Kocaeli Kültür Okulları, profesyonel eğitim kadrosu, 35 yıllık dershane tecrübesi, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, buz pisti, faaliyet atölyeleri, 350 kişilik konferans salonu ve Kocaeli’nin en yeşil kampüsü ile ilimizin en modern okulu olarak hizmet verecek. 

05 Haziran 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR