BTP İl Başkanı Can: Bizim dönemimizde asgari ücret 5 bin TL olacak

Derince Çenedağ Mahallesindeki gençlerle buluşan Can, “Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın öncülüğünde, 2002 seçimlerine girerken ‘biz Türkiye’nin meselel...

Derince Çenedağ Mahallesindeki gençlerle buluşan Can, “Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın öncülüğünde, 2002 seçimlerine girerken ‘biz Türkiye’nin meselelerini 24 saatte hallederiz’ demiştik, hala aynı noktadayız. Nasıl yaparsın? Milletimiz bizi iktidar yapsın görsün nasıl olacağını” dedi.

 

MİLLET YETKİYİ BTP’YE VERMEZSE 2015 YIKIM YILI OLUR

“Biz şu anda Türkiye genelinde haftada 100 program yapıyoruz. Bunu yapabilecek başka bir kadro var mı?” diye soran BTP Kocaeli İl Başkanı Can, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bırakın diğerlerini, iktidar partisi değil yüz, elli yerde program yapsın da görelim. Allah nasip ederse biz Mart ayından itibaren haftada en az 200 program yapacağız. Bu programları genel merkez yapacak, mahalli teşkilatlar da ayrı yapacak. Şimdi bu kadroda her alanda uzmanlaşmış, dünya çapında isimler var. Eğer bu millet bu kadroya bu işi teslim ederse aradığı huzuru, saadeti ve mutluluğu bulur. Teslim etmezse 2015 yılı Türkiye’nin parçalanması, parçalarının önümüze konması yılı olur. Türkiye parçalanırsa gidecek bir yerimiz de olmaz. İnşallah bu duruma düşmeyiz. Bir kader dönemine girdik Türkiye’yi bize teslim etsinler millet neyi istiyorsa onu verelim. Adamlar kalkıyor senede 100 TL zam veriyor. O da 6 ayda 50 TL, 50 TL şeklinde. Yahu sen dilenciye yardım mı ediyorsun? Bizim dönemimizde asgari ücret 5 bin Türk Lirası olacak. Bu formül bizde var. Adamlar hiçbir şey bilmiyorlar, cahilin teki! Adam kalkıyor bir bardak su istiyor, biz onun önüne denizi getiriyoruz. Beğenmiyor, istemem diyor. 2015 yılını hayırlar üzerine yaşamamızı, bu yılda hayırlı ameller, kazançlar elde etmemizi, helal rızıkla birlikte uzun ömür sahibi olmamızı, can, mal, namus, din ve vicdan emniyetimizin doya doya yaşanmasını Allah’tan niyaz ediyorum”

 

BİZİM ÖLÇÜMÜZ EHL-İ BEYT’TİR

Konuşmasına devam eden Can: “Ehl-i Beyt kimdir? Başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), damadı İmam Ali Efendimiz, Kızı Hz. Fatıma ve torunları Hz. Hasan ve Hüseyin efendilerimiz. Bu 5 kişinin adına Ehl-i Beyt denir. Bunların kıldığı namaz gibi namaz kılacağız, tuttuğu oruç gibi oruç tutacağız, nasıl komşuluk münasebeti kurdularsa onu hayata geçireceğiz, kime neden düşman oldularsa biz de o şekilde düşman olacağız. Yani bizim ölçümüz Ehl-i Beyt’in yaşantısı olacak.

Birinin gönlünü yapmak, birinin de gönlünü yıkmak için bunu demiyoruz. Biz bunu Allah rızası için söylüyoruz. Bildiğimiz doğru yoldur ve bu doğru yoldan da gitmeye mecburuz. İslam yaşanacaksa böyle yaşanacak. 2015 yılının milletimizin bu hakikatleri duyarak yeni yılı değerlendirmesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

02 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

saffet demir - ATMA BE KARDEŞİM DİN KARDEŞİYİZ ATMA.

Yanıtla . 0Beğen 02 Ocak 11:10
01

Murat özturk - Başkan'ım inşallah allah tüm isteklerinizi size nasip eder

Yanıtla . 0Beğen 02 Ocak 11:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR