Özak’tan Başkan Yücel’e ziyaret

Özak, yeni görevinde Yücel’e başarılar dilerken, Kağıtspor ’un pek çok dalda başarılara imza attığını, kulübün sosyal sorumlulukta da üzerine düşeni...

BÜYÜT

Özak, yeni görevinde Yücel’e başarılar dilerken, Kağıtspor ’un pek çok dalda başarılara imza attığını, kulübün sosyal sorumlulukta da üzerine düşeni yaptığını belirtti. Başkan Vekili Zekeriya Özak, sporun insan hayatında önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunmaları ve sosyal yönlerinin gelişmesi sporla mümkün olmaktadır. Jimnastik, yüzme gibi sporlarla beden enerjilerini atan çocuklar, satrançla da beyin gelişimlerine katkı sağlıyorlar” dedi.

 

BİN 792 DERECE

Kulüp Başkanı İslam Yücel de, Kağıtspor Kulübü’nün her geçen gün başarı çıtasını yükselttiğini dile getirerek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün 2014 yılında uluslar arası arenada ve Türkiye’de toplam bin 792 derece elde ettiğini vurguladı. Kulüp Başkanı Yücel, “Kulübümüz 192 derecenin 657’sinde birincilik, 519’unda ikincilik ve 616’sında ise üçüncülük elde etti. 2014 istatistiklerine göre Türkiye ferdi şampiyonlarında 240, uluslar arası resmi şampiyonalarda 52, Türkiye kulüpler şampiyonalarında 23, dünya ferdi şampiyonlarında 5, Avrupa ferdi şampiyonlarında ise 5 derece elde ederek büyük bir başarı sağladı” dedi.

 

51 BİN 153 LİSANSLI SPORCU

Kulüp başkanı Yücel, “Geçtiğimiz yıl içerisinde 37 bin 489 olan lisanslı sporcu sayısını, bugün itibari ile 51 bin153’e çıkaran Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübümüz alt yapıda ve üst düzeyde başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında gösterilen Fenerbahçe ve Galatasaray’ın sadece 9 aktif branşı bulunmasına rağmen, kulübümüz 28 branşta faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor” dedi.

29 Ocak 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR