Kocaeli Kültür Otağı Açıldı

Başkanlığını Alptekin Cevherli’nin yaptığı Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Fuar alanında yer alan ve “Kültür Otağı” adı verilen dev çadırda yapaca...

BÜYÜT

Başkanlığını Alptekin Cevherli’nin yaptığı Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Fuar alanında yer alan ve “Kültür Otağı” adı verilen dev çadırda yapacağı kültür faaliyetlerini şiir imecesiyle açtı. Şiir imecesine Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır da kendi yazdığı bir şiiri okuyarak katıldı.

Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği fuar alanında yer alan ve “Kültür Otağı” adı verilen dev çadırda yapacağı kültür faaliyetlerinin açılışını şiir imecesiyle gerçekleştirdi. Toplantıya eşi Dr. A. Gülden Sönmez ile birlikte katılan Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez “Türkiye’de şiirin yazılıp okunmadığı, kitapların rağbet görmediği bir dönemde bu faaliyetleri yapan kültür elçileriyle bir arada olmak ve moral vermek buradayım.” dedi. Her biri en az birkaç şiir kitabı veya araştırma, roman gibi eserleri basılmış olan şair ve yazarlar kendi yazdıkları şiirleri okuyarak duygularını paylaştılar. Şair olmayanlar da ünlü şairlerimizin şiirlerini okudular. Öte yandan Balkan Türkleri’nin günlük hayatlarında kullandıkları eşyaların sergisi ile Sanatçı Seyfettin Karamızrak’ın karakalem resim sergisi ve Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği üyelerinin eserlerinin satış standı bir ay süresince ziyaretçilere açık olacak. Kültür Otağı’nda bu akşam Havva Pehlivan Özgür’ün son kitabı “Ezerçe’den Çıktım Yola”nın tanıtım programı olacak.

KATILANLAR
Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği’nin Fuar alanında yer alan Kültür Otağı’ndaki toplantısına Şükrü Çakır (Kocaeli Vali Yardımcısı), Alptekin Cevherli (Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı- Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Yayın Koordinatörü), Ensar Emir (Çayırova Belediyesi Projeler Koordinatörü), Havva Pehlivan Özgür (Emekli Öğretmen), Durmuş Koç (Tercüman, Öğretmen), Seyfettin Karamızrak (Milli Eğitim Müdür Yardımcısı), Selim Güler (Türk Halk Müziği Sanatçısı), Abdurrahman Salih Çakır (Öğrenci), Gültekin Yazıcı (Şair), Kenan Aydın (Yazar-Şair), Ruhittin Sönmez (Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı) ve Yalova, Gebze, Adana ve İstanbul’dan çok sayıda edebiyatsever katıldı.

24 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR