Haydar Akar’dan Bakan Işık’a sert sözler

MUHTAR YILMAZ’I UNUTMADI Konuşmasına önceki gün kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Derbent Muhtarı Turan Yılmaz’a başsağlığı dileyerek başlaya...

MUHTAR YILMAZ’I UNUTMADI

Konuşmasına önceki gün kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Derbent Muhtarı Turan Yılmaz’a başsağlığı dileyerek başlayan Akar; "Toto Turan lakaplı Turan Ağabey'imizi kaybettik; ailesine başsağlığı diliyorum, sabırlar diliyorum. Çünkü elli dört saat elektrik kesintisine uğradığımız bölgede, bir daha bu olayları yaşamamak için bizzat başında bulunup hatları onartmak üzereyken, o çalışmayı yaparken hayatını kaybetti” dedi.


500 BİN NÜFUSA 500 YATAK KAPASİTESİ

Akar, Kocaeli’nin problemlerini sık sık gündeme getirmelerine rağmen çözümlerin yerine getirilmediğine değinerek hastanelerin durumuna dikkat çekti. Kocaeli’de son 12 yılda Körfez, Kandıra, Dilovası'nda 50 yatak kapasitesini geçmeyecek 3 hastane yapıldığını Darıca Farabiye ek ilave hastanelerle 500'e yakın yatak ilave edildiğini ancak on iki senede Kocaeli yaklaşık 500 bin nüfus artışının olduğunu ve yapılan yatırımların komik olduğunu belirtti. Akar: “Sanayinin kalbinin attığı, "sanayinin başkenti" dediğimiz Kocaeli'nde mikrocerrahi ve yanık ünitesi bulunmuyor arkadaşlar, çok ilginç, mirkocerrahi ve yanık ünitesi bulunmuyor. İş kazalarının yoğun yaşandığı Kocaeli'de bu ünitelere de acil ihtiyaç var diyorum” dedi.


KANSER YÜZDE 200 ARTIYOR NEDENLERİ ARAŞTIRILMIYOR

Kocaeli'de sadece yatak ihtiyacı değil birçok eksiğinin olduğunu belirten Akar, “Kocaeli'de, hepinizin bildiği gibi, kanser oranları yüzde 200 oranında artmış ve kanser vakaları çığ gibi büyümüştür. Onun için, Kocaeli'de donanımlı bir onkoloji hastanesine acil ihtiyaç vardır çünkü hayatını kaybeden 4 kişiden 1'i kanser nedeniyle hayatını kaybetmektedir Kocaeli'de. Sadece bu değil, Kocaeli'de yoğun bakım ünitesine ihtiyacımız vardır. Yaklaşık 1 milyon 700 bin kişinin yaşadığı Kocaeli'de sadece 200 adet yoğun bakım ünitesi vardır. Kocaeli'de hastalar Yalova'ya, Bolu'ya, Düzce'ye, hatta İstanbul'daki hastanelere yollanmaktadır yoğun bakım için, yoğun bakım ünitesine ihtiyaç vardır” dedi.

 

BAKAN IŞIK’A SERT SÖZLER: AMİRAL BATTI OYUNU GİBİ

Akar, Bakan Işık’ın açıklamalarıyla tutarsız bir tutum sergilediğini belirterek “Kentimizin Bakanı birkaç ay önce Şehir Hastanesi için ‘Prosedürleri tamamladık, birkaç ay içinde temelini atarız’ derken, şimdi çıkıp efendim ‘O bölge de mayına çarptık gecikecek’ diyor, vatandaşın aklı ile dalga mı geçiyorsun? Yahu, mübarek, orası cephanelik bölgesi de orada spor tesisleri yapıldı, başka tesisler yapıldı da hiç mayın araması yapılmadı. Şimdiye kadar da bir tane mayın da patlamadı. Orayı Suriye sınırıyla karıştırdı herhâlde diyerek Bakan Işık’ın kentten bihaber olduğunu ve Bakan Işık önce hissetti. Sonra hayali tramvaydan el salladı tüm Kocaeli'ye, şimdi de mayına çarptı tıpkı amiral battı oyunu gibi bizim Bakan, anca karavana sallıyor diyerek konuşmasını bitirdi.

11 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR