TÜİK ve MARKA’dan işbirliği

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), TÜİK tarafından üretilen istatistiklerin Doğu Marma...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), TÜİK tarafından üretilen istatistiklerin Doğu Marmara Bölgesi’ndeki bilinirliğini ve erişilebilirliğini artırmak için karşılıklı işbirliği protokolü imzaladı. Çalışma ile ilgili olarak protokol detayları da yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

 

ÖNEMLİ PROTOKOL

Protokol ile MARKA ve TÜİK, “MARKAStat” projesi için bir araya geldi. TÜİK adına Kocaeli Bölge Müdürü Vekili Zeki Bostancı ve MARKA adına Genel Sekreter Mustafa Ayhan tarafından imzalanan protokol kapsamında tarafların işbirliğiyle, sorumluluk alanlarındaki Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinde resmi istatistiklerin yaygınlaştırılmasının amaçlandığı bildirildi.

 

İSTATİSTİKLER AYNI ANDA YAYINLANACAK

Bu kapsamda, farklı ölçeklerde üretilen resmi istatistiklerin yorumlanmasını kolaylaştırmak için “MARKAStat” adıyla MARKA tarafından hazırlanan etkileşimli veri haritalama ve görselleştirme arayüzündeki TÜİK kaynaklı verilerin eşzamanlı olarak güncellenmesi ve kullanıcıların istifadesine sunulması hedefleniyor. TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü’ndeki imza töreninde, Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında yayınlanan veriler eşzamanlı olarak MARKAStat’ta da yayınlanacağı açıklandı.

11 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR