“Karabalık’tan kopyala yapıştır sunumu”

Has Parti Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı sert sözlerle eleştirdi.Has Parti Kartepe İlçe Başkanı Ahme...

BÜYÜT

Has Parti Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı sert sözlerle eleştirdi.
Has Parti Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar ve yönetimi önceki akşam basın mensuplarıyla bir araya geldi. Geçtiğimiz ay 3 yıllık hizmetlerinin sunumunu yapan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı eleştiren Batmanlar, sunumun gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, “Koplaya-yapıştır yapılarak hazırlanmış bir sunum” dedi.

‘KENDİ HİZMETİYMİŞ GİBİ’
Kartepe Belediyesi’nin 2009 Faaliyet Raporu’nda Arslanbey Atakent Mahallesi İzmit Caddesi’ndeki bordür boyaması olarak verdiği fotoğrafın aynısını geçtiğimiz ay yaptığı sunumda asfalt çalışması olarak gösterdiğini iddia eden Batmanlar, Karabalık’ın Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapılan hizmetleri kendi hizmetiymiş gibi gösterdiğini ifade etti.

‘ORTAYA HİZMET KOYMADI’
Belediyenin 115 milyon lira olan bütçesinin hepsini harcadığını hatta üstüne borçlandığını söyleyen Batmanlar, 11,5 milyon liralık yedek ödeneğin hangi amaçlarla harcandığını sorarak, “Bahsedilen yedek ödenek, örtülü ödenek midir” dedi. Batmanlar Karabalık’ın 3 yıl boyunca ortaya hizmet koymadığını aksine elindeki ve avucundakileri sattığını iddia etti.

‘HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ’
Karabalık’ın 2009 seçimlerinde belediye binası vaat ettiğini ve fotoğraflar çekerek bunları bröşür yaptırdığını hatırlatarak, aynı alanda toplum sağlığı merkezi yapımının başladığını söyledi. “Neden belediye binasının yapımından vazgeçtiniz” diye soran Batmanlar, “Siz boş vaatler verenlerin durumuna düşüyorsunuz. Sözünüzü tutmanız gerekiyor aksi halde millet size haddinizi bildirecektir” açıklamasında bulundu.

‘EMPOZE ETMEYİN’
Eşme'de uygulanması düşünülen 1/1000'lik imar planı ile ilgili de değerlendirme yapan Batmanlar, “Karabalık, ‘ben oradaki insanları ikna edinceye kadar anlatmaya devam edeceğim’ demiştir. Sizin o insanları ikna etmeniz söz konusu dahi olamaz, boşuna ikna çabalarına girmeyin, düşüncelerinizi karşınızdakilere empoze etmeye çalışmayın” dedi.

ORGANİK TARIM ALANI ÖNERİSİ
Açıklamalarına devam eden İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar, “Siz yalnızca halkın taleplerine kulak verin” dedi. Eşme, Avluburun ve Ahmediye bölgesinin organik tarım için elverişli alanlar olduğunu belirten Batmanlar, “Buraların organik tarım alanları olarak değerlendirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

11 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR