Kocaeli'de işçiler birliğini tartıştı

TMMOB Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleşen oturumda sendikacılar, araştırmacılar ve yazarlar önemli konular hakkında değerlendirmede bulunara...

TMMOB Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleşen oturumda sendikacılar, araştırmacılar ve yazarlar önemli konular hakkında değerlendirmede bulunarak görüşlerini ortaya koydular.

 

2017 TİS GÜNDEMDEYDİ

Toplantıda ilk olarak konuşan Araştırmacı-Yazar Yüksel Akkaya, işçi sınıfının örgütlenme deneyimleri ve sendikalara dair bir konuşma gerçekleştirdi. Akkaya'nın ardından Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) Genel Sekreteri Fikri Möhürlü işçi sınıfının yaşadığı sıkıntılara değinen bir konuşma yaptı. Ağır çalışma koşullarında düşük ücrete çalışan işçileri gündeme getiren Möhürlü, TOMİS 2017 MESS Grup TİS taslağındaki maddeleri işçilere anlattı.

 

“İŞÇİLER KAZANACAK”

Fikri Möhürlü'nün konuşması sonrasında Av. Zeycan Balcı bir konuşma gerçekleştirerek toplu iş sözleşmesinin yasal prosedürünün ne olduğunu anlattı. Kocaeli İşçi Birliği adına yapılan konuşmada da neden sendikal bir örgütlenme değil de birlik örgütlenmesinin gerekliliğinin altını çizdi ve “2017 toplu iş sözleşmesi yılında kazanan işçiler olacak” dedi.

20 Mart 2017 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR