MÜSİAD 91. Genel İdare Kurulu Kayseri’de yapıldı

91. Genel İdare Kurulu toplantısına Gazeteci – Yazar Ahmet Taşgetiren ve Yazar Nurettin Yıldız katılırken gala programına, MÜSİAD Genel Başkanı Nail O...

91. Genel İdare Kurulu toplantısına Gazeteci – Yazar Ahmet Taşgetiren ve Yazar Nurettin Yıldız katılırken gala programına, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Kayseri Şubesi Başkanı Nedim Olgunharputlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilimizi temsilen MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Celal AYVAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Hıdır Karahan, İzzet Tanrıkulu ve çok sayıda davetli katıldı.
 

‘MÜSİAD DURUŞUYLA ÖRNEK OLUYOR’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, “ Özellikle 25 yıldan bu yana beraber yürüdüğümüz gönüldaşlarımızla bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. MÜSİAD kurulduğundan bu yana çizgisini hiç değiştirmedi. Bundan sonra da değiştirmeyecektir. MÜSİAD bulunduğu hükümete duruşuyla örnek olmuştur. Türkiye iyi yönde değişirken bir kısım farklı yaklaşımlarda bulunanlar da oldu. Ne yazık ki üzülerek belirtmek söylemem lazım ki TBMM'de bir milletvekili kalkıp 'bir ülke ile başka bir ülke savaşırsa ben karşı ülkeden olurum' diyebiliyor. Sizin böyle bir hakkınız yok. Bizler bu görevlere başlarken Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine söz vererek başlıyoruz. Bir başka muhalefet partiden Rusya'nın önünde eğilecek. Böyle bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.


‘25 YILDA MÜSİAD’IN GELDİĞİ NOKTA TAKDİRE ŞAYAN’

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş programda yaptığı konuşmada, “ 25 yıllık süre içerisinde MÜSİAD'ın geldiği durum takdire şayan. Türkiye'de kurulmuş sivil toplum örgütleri var. Artık globalleşen dünyada sivil toplum örgütlerinin önemini biliyoruz. Özellikle 2015 yılı dünya ekonomisinde gelişmiş ekonomilerden ziyade bazı problemler ortaya çıkardı. Özellikle enerji fiyatlarındaki, ham petroldeki düşüş Amerika, Avrupa, Ortadoğu gibi ülkelerin gelirlerinde azalma getirdiği gibi bizim de gelirlerimizde azalma ortaya çıkardı. 2015 yılından bugüne kadar 141 milyar dolarlık bir ihracatı gerçekleştirmiş durumdayız. Son birkaç gün süre içerisinde 143 milyar dolarlık hedefimizi geçeceğimizi düşünüyorum. Kur etkisinden dolayı 11 milyar dolarlık parasal ihracat eksikliğimiz var. 2015 böyle şartlarda geçti. 2016 yılı daha farklı ve zor şartın beklediği yıl olduğunu ifade etmek istiyorum. 2016 yılında enerji fiyatlarındaki düşüşün devam edebileceği, dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olan Çin ekonomisinin büyümesinin çift haneli rakamlardan tek haneleri rakamlara kalıcı olacağını söyleyebilirim. Bütün sivil toplum örgütleri olarak tüm dünyayı dolaşmamız lazım. Orada Türk mallarını bekleyen müşterilerimizi bulabilmek için gayret göstermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

29 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR