Doktoru, Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında bilgi verdi

Anadolu Sağlık Merkezi Kalp Sağlığı Koordinatörü ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Çiçek’in Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında b...

Anadolu Sağlık Merkezi Kalp Sağlığı Koordinatörü ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Çiçek’in Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında bilgi verdiği yazılı açıklaması şu şekilde:

“Sayın Devlet Bahçeli 15 Ocak 2016, Cuma günü hastanemizde bir kalp ameliyatı geçirmiştir. Son derece başarılı geçen ameliyat sonrasında gerekli tedavileri tamamlanarak bugün taburcu edilmiştir. Kendisine çok problemsiz bir işlem gerçekleştirilmiştir.

Bildiğiniz gibi Sayın Bahçeli, 2004 senesinde bir kalp ameliyatı geçirmiştir. O ameliyatta kendisine hem koroner bypass hem de kapak tamiri uygulanmış olup zaman içerisinde tamir edilen kapakta yetmezlik ortaya çıkmıştır. Yapılan bu operasyon ileride ortaya çıkabilecek bir kalp yetmezliği sorununu engellemek üzere elektif olarak planlanmış ve operasyonla, sorunlu olan kalp kapağı değiştirilmiştir. Ameliyatı takiben birkaç saat sonra uyandırılarak solunum makinesinden ayrılmıştır ve kısa zaman içerisinde yoğun bakımdan servise transfer edilmiştir.

Değerli Basın Mensupları, bilindiği üzere en temel evrensel hasta haklarından birisi hasta mahremiyeti, bir diğeri de hekim ve tedavi olacağı yeri seçme özgürlüğüdür. Bu nedenle özellikle toplumun geniş kesimlerince tanınan insanların tedavi olacakları yeri seçme özgürlüğü konusunda yorum yapmak uygun değildir ve bu kararları saygı ile karşılanmalıdır.

Sayın Bahçeli 30 yıllık meslek hayatımda gördüğüm en uyumlu hastalardan bir tanesiydi. Bu kadar uyumlu ve sağlık ekibinin işini kolaylaştıran bir hastaya bugünlerde zor rastlamaktayız. Kendisi bir süre istirahat ederek nekahat dönemini tamamlayacak ve bu süre sonrasında bir kısıtlaması olmaksızın aktif yaşamına geri dönecektir.

Saygılarımla...”

 

 

 

 

21 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR