Gençlerin konuğu Emiroğlu oldu

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisinin düzenlediği "Geleceğin Yönünde Aydınlar" temalı söyleşinin konuğu engin bilgi birikimi ve mütevazı...

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisinin düzenlediği "Geleceğin Yönünde Aydınlar" temalı söyleşinin konuğu engin bilgi birikimi ve mütevazı kişiliği ile İzmit İlçe Kaymakamı Sn. Ersin Emiroğlu oldu. Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen programa Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Selman Yaray, Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

 

ÖNCE KENDİMİZİ VE SONRA İLMİ BİLMELİYİZ

Gençlerle gerçekleştirdiği sohbette kitap okumanın önemine değinen Emiroğlu, aydın kişinin çok kitap okuması gerektiğini ve okuduğunu amel etmesi gerektiğini söyledi. Kitap okumayı sevdiğini söyleyen aydın kişinin bilgiyi ancak kitaplardan alabileceğini dile getiren Emiroğlu, ”Ne yazık ki toplumda aydın olarak geçinen pek çok kişi var. Aydın kişinin en büyük özelliği çok okuması ve okuduğunu amel etmesidir. Okumadan aydın olunmaz. Hepimiz ülkenin geleceğine yön veren milletvekili ya da belediye başkanı olamayacağımıza göre kendi  ailemizde ve çevremizde aydın olmalıyız. Aydınlanmak kişinin kendisinde ailesinde ve çevresinde başlar.  Öncelikle kendimizi ve sonra ilmi bilmeliyiz. Kendinize hedefler koyun ve hedefinize giden yolda bugünkü vaktinizi kaybetmeyin. En önemlisi de işinizi severek yapın” ifadelerini kullandı.

 

BİLİM VE SANAT, BİR KUŞUN İKİ KANADI GİBİDİR

Söyleşinin ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Kaymakam Emiroğlu, Sunay Akın’ın bir sözüyle hatırlatma yaptı. Emiroğlu, "Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur... 'Tavuk toplum', önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz! Bu yüzden sanata ve bilime önem veren bir nesil olmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı. Sohbetin ardından Köktürk ve Görüm katılımlarından dolayı Emiroğlu'na teşekkür ederken, böyle bir söyleşiye öncülük eden Gençlik Meclisi yönetim kurulunu üyelerini tebrik etti.

 

Programın sonunda Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin Rize de çektiği fotoğrafı hediye ederken, Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Denli günün anısına plaket takdim etti. Uzun süren sohbetin ardından gençler Emiroğlu ile fotoğraf çekerek günü ölümsüzleştirdi.

13 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR