İtfaiyeciler sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programını tama...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programını tamamlayan 46. Grup itfaiyecilerine Emex Otelde düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Sertifika töreninde ülkemizin farklı illerinden gelen 22 itfaiyeci sertifikalarını aldı. Sertifika töreni, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara ve şube müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

EĞİTİMİN ÖNEMİNİ KOCAELİ’DE GÖRDÜK

46. Grup adına konuşma yapan Malatya Belediyesinden itfaiyeci Vural Varan konuşmasında, “Mesleğimizin en önemli misyonu sevgi ve fedakarlıktır. Tüm arkadaşlarım bu mesleği layıkıyla yürütme gayretinde. Mesleğimizde eğitimin önemini burada gördük. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

DEPREMDE EĞİTİMSİZDİK

Sertifika alan herkesi tebrik eden Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Bahçecik Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yaşanan 1999 Marmara Depremi sonrası kurtarma çalışmalarında eğitimsizlik sebebiyle acı hatıraların yaşandığını anlattı. İtfaiyecilik zor ve meşakkatli bir iştir diyen Erol, “İtfaiyeci vazifesini düzgün yapmazsa ölüm vakaları olur. Bu eğitimler sayesinde ülkemizin her yerinden kalıcı dostluklar oluştu” dedi.

 

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ PERSONELİ DE SERTİFİKA ALDI

22 itfaiyecinin temel itfaiyecilik eğitimi aldığı 46. Grupta iki de Bingöl Üniversitesi’nden katılımcı bulunuyor. Bingöl Üniversitesi’nin 2 personeli 3 hafta süreli Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezinde verilen teorik ve uygulamalı eğitim programını tamamlayarak sertifika aldı.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM ALDILAR

Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi’nde verilen teorik ve uygulamalı eğitimlerde, yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket gibi eğitimler alan itfaiyeciler, başarıyla tamamladıkları eğitim sonunda mesleki teorik ve pratik bilgi kazandı. Eğitimler sonunda itfaiyecilere sertifikanın yanı sıra kendi belediyelerinin demirbaşına kaydedilmek üzere Türkiye Belediyeler Birliği tarafından nomex, kask, çizme, eldiven, iş tulumu ve yağmurluk verildi.

20 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR