Ünlü siyasi turlara başladı

        MHP ve CHP tarafından yapılan çalışmalar sonucunda cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili olarak siyasi partile...

 

 

 

 

MHP ve CHP tarafından yapılan çalışmalar sonucunda cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili olarak siyasi partilerin çalışmaları başladı. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, dünden itibaren İhsanoğlu ile ilgili olarak iki ayrı siyasi partiye ziyarette bulundu.

 

Ünlü, çatı adayı olarak belirlenen İhsanoğlu için ilk ziyaretini Saadet Partisi’ne yaptı. Burada SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ile bir araya gelen MHP’li Aydın Ünlü, Ejderoğlu’na Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili bilgiler verdi ve bir dosya takdiminde bulundu. Ünlü’nün sonraki durağı ise CHP İl Örgütü oldu.

 

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

CHP’yi ziyaretinde il başkanı Yalçın Kuşkan ile buluşan Ünlü, burada yaptığı konuşmada, “Kamuoyunun yakından takip ettiği cumhurbaşkanlığı seçimi için en iyi aday bulundu. Toplumun hassasiyetini anlayanlara teşekkür ederim. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini CHP ile ortak çalışarak tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

ORTAK UZLAŞI ADAYI

Konukları ile yakından ilgilenen CHP’li Yalçın Kuşkan ise, “Türkiye’de cumhurbaşkanını ilk kez halk seçecek. Bunun bir önemi de ortak bir adayın ortaya çıkmasıdır. Ekmeleddin İhsanoğlu bir ortak uzlaşı adayıdır. Uzun çalışmalar neticesinde ismi üzerinde uzlaşılmıştır. İhsanoğlu, İslam ve Türk tarihi eserleriyle Kuzey Afrika’da önemli bir yeri olan biridir. Kendisi en uygun adaydır” diye konuştu.

 

ZAMANLAMASI MANİDAR

12 Eylül davasının sonuçlanmasının zamanını da manidar olarak açıklayan Kuşkan, şöyle konuştu: “Spekülasyon yapmayacağız. Ancak davanın sonuçlanma zamanı manidardır. Bugün açıklanması dikkat çekici bir durumdur. CHP içinde cumhurbaşkanı adayı ile ilgili sıkıntılı olan arkadaşlarımız çıkabilir. Ancak bu zamanla çözülecek bir konudur” dedi. Başkanların konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

18 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR