Işık: Hereke’yi layık olduğu yere getireceğiz

Bazı temaslarda bulunmak üzere Kocaeli'ye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Hereke’de devam eden çalışmaları inceledi.  Gerçekleştir...

BÜYÜT

Bazı temaslarda bulunmak üzere Kocaeli'ye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Hereke’de devam eden çalışmaları inceledi.  Gerçekleştirilen incelemeler esnasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Körfez Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emrah Çoban da Fikri Işık’a eşlik etti.


TANITIM PROJELERİ KONUŞULDU

TBMM Milli Saraylara bağlı Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası’nda restorasyon çalışmalarını inceleyen Bakan Işık, yetkililerle birlikte gelinen son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Halı Fabrikasının kültürel ve tarihsel dokusunun korunarak ön plana çıkarılması için devam eden çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu incelemelerde dünyaca ünlü Hereke ipek halılarının tanıtım projeleri de konuşuldu.

 

GECE GÜNDÜZ GAYRET GÖSTERİLDİ

Hereke'de her geçen gün yeni bir projenin hayata geçtiğini dile getiren Bakan Işık, “Körfez Belediye Başkanımız, Kaiser Wilhelm Köşkü çevresindeki çarpık yapılaşmanın kaldırılmasıyla çevre düzenlemesinin yeniden yapılması için gece gündüz gayret gösteriyor. Belediye Başkanımız ile gerçekleştirdiğimiz inceleme gezimizde Haluk Dursun Hocamız da bize eşlik ettiler” şeklinde konuştu.


AKTİF OLARAK YER ALDI

Dursun Hoca’nın birçok etkinlik ve projede aktif olarak yer aldığını da ekleyen Işık, “Kaiser Wilhelm Köşkü, Hereke Halı Fabrikamız ve Milli Saraylar Halı Koleksiyonu’nun büyük bir prestij eşyası olarak görülen Hereke halılarımızın marka değerini ön plana çıkartabileceğimiz önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Diğer tüm çalışmalarımız tamamlanınca Hereke, turizme hazır hale gelecek” dedi.


İNCELEME SÜRDÜ

Hereke’nin yakında Türkiye'nin önemli, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak tercih ettiği turizm merkezlerinden biri olacağını vurgulayan Bakan Işık, “Hereke'yi layık olduğu yere getirmenin gayretindeyiz" diye konuştu. Daha sonra Işık ve beraberindeki heyet, kısa süre sonra tamamlanacak olan plaj çalışmaları, piknik alanı ve Hereke Kültür Merkezi çevre düzenlemeleriyle ilgili yetkililerden bilgi aldı.


ÇEKİM GÜCÜ ARTACAK

İlçede yürütülen projelerle ilgili değerlendirme yapan Başkan Baran ise “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgenin potansiyel değerleri ön plana çıkacak. Sahil çalışmaları ve devam eden diğer projelerimizin tamamlanmasıyla Hereke’de turizmin canlanmasına katkı sunacak. Hereke'nin çekim gücü artacak. Projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte Körfez’e yeni bir çehre kazandıracağız” dedi.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR