ThyssenKrupp, Kocaeli’de ikinci yatırıma hazırlanıyor

Alman ThyssenKrupp, ilimizde otomotiv sektörü için şasi ve gövde aksamı üretecek ikinci tesisini kurmaya hazırlanıyor. 2011 Ekim ayında faaliyete geçe...

BÜYÜT

Alman ThyssenKrupp, ilimizde otomotiv sektörü için şasi ve gövde aksamı üretecek ikinci tesisini kurmaya hazırlanıyor. 2011 Ekim ayında faaliyete geçecek olan tesiste ilk olarak 250 işçi çalıştırılacak.

Almanya merkezli teknoloji grubu ThyssenKrupp ile T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) dün yaptıkları ortak açıklamada, Kocaeli’de faaliyete geçmesi planlanan yeni bir otomotiv yan sanayi yatırımını duyurdu. Açıklamaya göre, ThyssenKrupp bünyesinde metal şekillendirme faaliyetleri yürüten ThyssenKrupp Metal Forming, 2007 yılı sonunda Kocaeli’de üretime geçen ilk tesisinin ardından ikinci yatırım kararıyla otomotiv sektörü için şasi ve gövde aksamı üretecek. 30 milyon avroluk yatırım, ilk etapta doğrudan ve dolaylı olarak 250 kişiye istihdam sağlayacak.

250 İŞÇİ İSTİHDAM EDİLECEK
Sıfırdan yatırımla hayata geçecek tesisin 2011 yılının Ekim ayında faaliyetlerine başlaması, 2013 yılının Ocak ayında tam kapasite üretime geçerek yıllık 50.000 mt’luk üretim gerçekleştirmesi planlanıyor. ThyssenKrupp, Kocaeli’deki tesiste robotik otomasyon sistemi kullanarak araca monte edilmeye hazır şekilde, otomotiv ana sanayi hattına verilebilecek şasi aksamı üretecek. Nihai ürünler, 2012 yılında üretime geçecek yeni bir ticari aracın ana üretim hattına hazır şekilde verilebilecek. ThyssenKrupp Metal Forming yatırımın bir sonraki aşaması olarak, mevcut tasarım bölümlerine Türkiye’yi de eklemeyi planlıyor.

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR