Küçük: Sendikaları ortak davranmaya çağırıyoruz

Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, basın açıklaması yaparak yeni meclisi torba yasasının düzenlenmesi konusunda göreve çağırdı.Genel...

BÜYÜT

Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, basın açıklaması yaparak yeni meclisi torba yasasının düzenlenmesi konusunda göreve çağırdı.

Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında yeni meclisi göreve çağırarak, “ Yeni torba yasası 1 Ağustos 2011 tarihinde uygulamaya geçecektir. Sendikamız, tarihin en büyük işçi sürgünü olarak tanımladığı bu kanunu meşru etmek anlamına geleceği için valilikler bünyesinde oluşturulan komisyonlara temsilci göndermeyi de reddetmiştir” dedi.

SÜRGÜN YASASI
Küçük, “12 Haziran’da yapılan milletvekili genel seçimleri sonrasında milletvekili seçilen ve yemin ederek göreve başlayan milletvekillerini yeniden gündeme getirmeleri için çağrı yapıyoruz. Bu kanun yerel yönetimlerde çalışan binlerce işçinin gözünde bir sürgün yasasıdır. Kanun ile binlerce işçi ücret ve sosyal hak kaybına uğrayacak ve belki de ilerleyen süreçte iş kaybı yaşayacaklardır” dedi.

28 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR