İsmail Baran: 50 milyon lira borç ödedik

Körfez Belediye Meclisi’nin eylül ayı oturumu önceki gün yapıldı. İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 15 gündem maddesi ele alındı....

Körfez Belediye Meclisi’nin eylül ayı oturumu önceki gün yapıldı. İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 15 gündem maddesi ele alındı. Toplantının açılışında konuşan belediye başkanı İsmail Baran, 15 Temmuz’daki darbe girişiminden söz ederek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

 

HİZMETLER ANLATILDI

Darbe kalkışmasının devlet ve millet birlikteliği ile sonuçsuz kaldığını dile getiren Baran, daha sonra ise ilçede hayata geçen ve geçirilecek olan 2016 yılı yatırımları hakkında bilgiler verdi. İlçenin adeta altın yılını yaşadığını belirten Başkan Baran, “Bu dönemde ilçemize 50 milyon liralık yatırım kazandırıldı” dedi.

 

MADDELER OY BİRLİĞİ İLE

Tüm maddelerin oy birliği ile kabul edildiği mecliste, İlimtepe Yapı Kooperatifi’nde bulunan Körfez Belediyesi’ne ait 360 dairenin, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda satışına karar verildi. Bu arada toplantıda 2017 Yılı Performans Programı da ele alınarak değerlendirildi. Körfez Belediyesi'nin 2016 yılındaki yatırım, proje ve faaliyetlerini içeren programların yer aldığı performans programı mecliste görüşülmesinin ardından kabul edildi.

 

“YENİ PROJELER YOLDA”

Yapılacak projeler ve faaliyetler için harcanacak tahmini bütçelerle ilgili olarak müdürlükler yaklaşık maliyetleri belediye meclisine sundular. Meclis üyelerinin de görüşlerini sundukları program oybirliği ile kabul edildi. Kararın hayırlı olmasını dileyen belediye başkanı İsmail Baran, “Bu program belediyemizin kaynaklarını verimli bir şekilde kullanarak hizmetlerini sürdürmesi bakımından önem taşıyor. İlerleyen süreçte yeni ihtiyaç ve projeler ihdas edilirse bunları da meclis gündemine alarak şehrimize kazandıracağız” dedi ve meclis üyelerine teşekkür etti.

 

50 MİLYOR LİRA BORÇ ÖDENDİ

Tüm yatırımları kent ve vatandaşlar için yaptıklarını dile getiren Başkan Baran, “28 aydır görevdeyiz. Bu geçen sürede yaklaşık 50 milyon lira borç ödedik. 70 ton asfaltlı ihalemizi yaptık. Renkli asfaltımızı önümüzdeki bir ay içinde Körfez ilçemizin sermiş olacağız” diye konuştu. Öte yandan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü yönetmenliği de yine oy birliği ile kabul edildi.

 

HALİSDEMİR’İN ADI YAŞAYACAK

Öte yandan darbe gecesinin kahramanlarından biri olarak anılan şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı ilçedeki bir parkta yaşatılacak. Çamlıtepe Mahallesi’nde bulunan DP World Dostluk Parkı’na Halisdemir’in adı verildi. Öte yandan MHP’li üyeler tarafından sunulan önergede Sefa Caddesi’nin adının ‘Fırat Çakıroğlu’ olarak değiştirmesi talebi de alınan ön karar ile Büyükşehir Meclisi’ne gönderildi.

03 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR