Bilişim zirvesi başladı

        Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Büyükşehirler Bilişim Zirvesi’, Başiskele Wellborn Luxury Hotel’de start aldı. Türkiye’dek...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Büyükşehirler Bilişim Zirvesi’, Başiskele Wellborn Luxury Hotel’de start aldı. Türkiye’deki tüm büyükşehir belediyelerinin bilgi işlem sorumlularının iştirak ettiği toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Bünyamin Karagöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Tahir Büyükakın ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bayram Çolakoğlu katıldı.

 

ÇALIŞMALAR ÖRNEK OLMALI

İki gün sürecek zirvede bilişim ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin kazandığı tecrübeler katılımcılara aktarılacak. Toplantıda konuşan Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Tahir Büyükakın, Büyükşehir’in oluşturmaya çalıştığı yazılım ile ilgili bilgi verdi. Bakanlıkların mutlaka yerel yönetimler için merkezi bir yazılım sistemi kurması gerektiğini ifade eden Büyükakın, Büyükşehir’in bu çalışmasının örnek olmasını istedi. Büyükakın yazılım sayesinde 5-10 yıl sonrasını kontrol edebildiklerini söyledi.

 

BAKANLIKLARA ÇAĞRI

Büyükakın, şöyle konuştu: “Biz bir çalışma yapalım dedik ve bunun merkez tarafından örnek alınması gerektiğini düşündük. Bir direnç olacaktır. Buna karşılık onların hayatını kolaylaştıran bir çalışma yaptığınıza ikna edin.” Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Bünyamin Karagöz de, bilişim hizmetleri ile ilgili sunum yaptı. Program bugünkü oturumla sona erecek.

05 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR