Kocaelispor’da ikinci dalga (2)

Başkan Yaman döneminde, 300 bin TL. özel güvenlik harcaması yapıldı. Kocaelispor’u bir dönem kimler yönetti, kimler…Aslen Gölcüklü olan ve İstanbul’da...

BÜYÜT

Başkan Yaman döneminde, 300 bin TL. özel güvenlik harcaması yapıldı. Kocaelispor’u bir dönem kimler yönetti, kimler…
Aslen Gölcüklü olan ve İstanbul’da reklamcılık işi yapan Osman Nuri Yaman, 31 Ağustos 2009’da Kocaelispor’a başkan seçildi. Başkanlık görevi uzun sürmedi, 3.5 ay sonra, 12 Aralık 2009’da sona erdi. Yaman, gelişen olaylar karşısında istifa etmek zorunda kaldı. Kocaelispor, Osman Nuri Yaman döneminde iç sahada 8 maç oynadı. Bu maçlar şunlar: Hacettepe, Adanaspor, Giresunspor, Gaziantep Belediyespor, Dardanelspor,Kartalspor,Kardemir Karabükspor, Mersin İdmanyurdu.

FATURALAR ÇOK YÜKSEK ÇIKTI
İlk altı maç seyircili, son iki maç ise cezası nedeniyle seyircisiz oynandı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Osman Nuri Yaman dönemini araştırdıklarında şunu gördüler. Özel güvenlik hizmeti alım faturaları çok yüksekti. Ve bu hizmet İzmit’ten değil, İstanbul’dan bir şirketten alınıyordu. Örneğin bir maçta İstanbul’dan tam 280 güvenlik görevlisi getirildiği görünüyordu.

NE KADAR HASILAT ELDE EDİLDİ?
Kesilen fatura da 120 bin TL civarında idi. Diğer bazı maçlar için de 70-80 bin liralık faturalar kesilmişti. Bu dönemde kesilen faturaların tutarı 300 bin lira civarındaydı. Aynı dönemde seyircili oynanan altı maçtan ne kadar hasılat elde edildi dersiniz? 135 bin lira civarında. Altı maçın sadece güvenlik hizmeti bedeli 300 bin, bu maçların toplam hasılatı ise 135 bin lira. Ne güzel yönetim değil mi?

GÜVENLİK FİRMASI İCRAYA VERDİ
İstanbul’daki güvenlik firması, parasını olamadığı için Kocaelispor’u icraya vermiş. Müfettişler sormuşlar, soruşturmuşlar, Kocaelispor maçlarına İstanbul’dan özel güvenlik elemanlarının gelmediğini tespit etmişler. Bununla ilgili SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)’na firma ile ilgili suç duyurusunda bulunmuşlar. Tabii, bu firma ile ilgili her şey de raporda yer alıyor.
YARIN: KOCELİSPOR’UN 380 BİN LİRALİK BORCU NASIL SİLİNDİ?

04 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR