Akar, köylere çıkarma yaptı

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük’te bulunan Döşeme ve Hasaneyn köylerine ziyarette bulundu. Akar, köylülere büyükşehir yasası ile ilgili b...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük’te bulunan Döşeme ve Hasaneyn köylerine ziyarette bulundu. Akar, köylülere büyükşehir yasası ile ilgili bilgiler verdi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, beraberindeki CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas, İl Genel Meclis üyesi Dursun Genç ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fahrettin Büyükoğlu ile birlikte Gölcük’ün köylerine çıkarma yaptı. Haydar Akar, Döşeme Köyü’nde Köy Muhtarı Mehmet Sertoğlu ve köylüler ile bir araya geldi.

MUHTARLAR KARŞILADI
Haydar Akar’ı Hasaneyn Köyü’nde Köy Muhtarı Şaban Saral, Dumlupınar Köyü Muhtarı Remzi Saral, Nimetiye Köyü Muhtarı Kemal Gencer, Piyalepaşa Muhtarı Saadettin Akın ve Şehitler Muhtarı Hüseyin Gencer ve köylüler karşıladı. Akar, köylülere büyükşehir yasasını anlattı. Kent ve ülke ile ilgili sorunlarla ilgili derinlemesine bilgi verdi. Köylülerin sorunlarını dinleyen Akar, kendilerinin iktidara gelince böyle sıkıntılar çekmeyeceklerinin garantisini verdi.

KÖYÜNÜZ ELİNİZDEN GİDİYOR
Gittiği her iki köyde de birbirine benzer açıklamalar yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, büyükşehir yasası ile köylerin çok şey kaybedeceğini iddia etti. Akar, “Önceden köy muhtarının aldığı kararı kolay kolay kimse bozamazdı. Ayrıca köy taşınmaz eşyaları ve taşınırları köyün üzerineydi yani sizindi. Artık sizden çıkacak. Her şeye para ödeyeceksiniz. Ahır yapmak için bile izin alacaksınız. Şimdi AKP’liler gelir der ki, hiç bir şey kaybetmeyeceksiniz. Beş yıl boyunca aynı devam edeceksiniz. Biz de diyoruz ki ya bu köylülerin hepsi beş yıl sonra ölecek mi? Sonra ne olacak?” dedi.

YASAYA KARŞI DEĞİLİZ
Aslında düzenli bir büyükşehir yasasına karşı olmadıklarını ifade eden Akar, “Bizi kimse büyükşehir yasasına karşı ilan etmesin. Biz 81 ilde de uygulansın istiyoruz. Ama köy statüleri ve belde belediyeleri kaldırılmasın diyoruz. Bunlar kaldırıldığı için her yerde sıkıntılar baş gösterecektir” şeklinde konuştu.

BARAJ BORÇLARINI ÖDÜYORUZ DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM
Hala Yuvacık Barajı’nın bahane edildiğinin altını çizen Akar, “Bugün 10 yıldır kenti yöneten insanlar hala Yuvacık Barajı yüzünden iyi hizmet veremediklerini söylüyorlar. Daha o barajın borcu için kesintiler dışında 1 lira dahi ödememişler. Ödedik diyenin alnını karışlarım. Bugün barajın net borcu 87 milyon lira. Barajın getirisi 1.5 milyar dolar. Belediyenin yıllık bütçesi 1.6 milyar liranın üzerinde. Böyle büyük rakamlara sahipken, 87 milyon lira yüzünden hizmet veremiyoruz diyen belediyeciler samimiyetsizdir” ifadelerini kullandı.

27 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR