GÜBRETAŞ burs veriyor

GÜBRETAŞ’ın başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız olarak verdiği eğitim bursuna başvurular 11 Ekim’de sona erdi. Eğitim bu...

BÜYÜT


GÜBRETAŞ’ın başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız olarak verdiği eğitim bursuna başvurular 11 Ekim’de sona erdi. Eğitim bursunu 2013–2014 döneminden itibaren almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri ise 6 Ekim’de açıklanacak.

Türk tarımının geleceğine yatırım yapan ve sektörde sosyal sorumluluk algısıyla eğitime verdiği önemle dikkat çeken GÜBRETAŞ’ın başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine lisans eğitimi boyunca karşılıksız olarak verdiği Eğitim Bursu’na başvurular 11 Ekim’de sona erdi.Dokuz ay boyunca ayda 250 TL olan GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu 2013–2014eğitim-öğretim yılında ilk kez almaya hak kazanan öğrenciler 6 Kasım’da açıklanacak.

KARŞILIKSIZ BURS
Sektördeki insan kalitesini arttırmak için ziraat fakültelerine teşvik etmek amacıyla 2007 yılından bu yana verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna birinci sınıftan başlayarak 4 yıl boyunca karşılıksız olarak veriliyor. Başvurularda sadece çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültesinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümlerinden herhangi birinin 1. sınıfına bu yıl kayıt yaptırma şartları aranıyor.

6 KASIM’DA AÇIKLANACAK
Ziraat fakültesini bu yıl kazanan ve GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, burs başvurularını 2 Eylül- 11 Ekim arası GÜBRETAŞ’ın internet sayfası (www.gubretas.com.tr) üzerinden gerçekleştirdi. Yoğun bir başvurunun yapıldığı GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nun sonuçları da 6 Kasım 2013 tarihinde şirketin web sitesinde açıklanacak. GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, Türkiye’deki tarım sektörünün geleceğinin yetişecek ziraat mühendislerinin niteliğiyle paralel olduğuna inandıklarını belirterek,“Bu nedenle ziraat fakültelerindeki öğrencilere destek olmaya çalışıyoruz ”dedi.

18 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR