Entegre Sağlık Kampüsü için imza atıldı

Hükümet sağlık alanında yaptığı dev yatırımlara her geçen gün yenilerini ekliyor. Şimdiye kadar bu yatırımlardan hak ettiği payı alamayan, hep geri pl...

BÜYÜT

Hükümet sağlık alanında yaptığı dev yatırımlara her geçen gün yenilerini ekliyor. Şimdiye kadar bu yatırımlardan hak ettiği payı alamayan, hep geri planda bırakılan ilimiz de nihayet payına düşeni alıyor. İlimizin en önemli eksiklerinden biri olan hastane ve yatak ihtiyacına yanıt vermek için bugün dev bir adım atılıyor. Cephanelik mevkiinde yapılacak bin 180 yataklı 6 hastanenin ve birçok sosyal donatı alanının içinde bulunduğu Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü için dün protokol imzalandı.
BAŞBAKAN İMZALADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ında katılımıyla dün saat 13.00'te İstanbul Haliç Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek törende sadece ilimize yapılacak hastanenin değil 15 şehir hastanesi için imzalar atıldı. 520 bin metrekare alan üzerinde kurulacak dev sağlık merkezinin imza törenine ilimizden; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP'nin ilimizdeki milletvekilleri ve Kamu Hastaneleri Birliği Kocaeli Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık da katıldı.

5 YILDIZLI TEDAVİ
Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü; Kocaeli, Bolu, Düzce ve Sakarya'nın da aralarında bulunduğu illere hizmet verecek bir bölge hastanesi olacak. Hastaların 5 yıldızlı otel konforunda tedavi görmelerini sağlamak için planlanan dev projenin inşaat çalışmalarına aralık ayında başlanacak. Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü için açılan 15 Mayıs tarihindeki ihaleyi, Türkler ve Gama firmalarından oluşan konsorsiyum almıştı.
KAMPÜS İÇİNDE NELER VAR?
494 yataklı Bölge Hastanesi
116 yataklı Onkoloji Hastanesi
246 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
124 yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi
100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi
100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

12 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR