AKP Gebze’de gergin kongre

AKP Gebze İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde ikinci liste çıkınca ortalık karıştı. Divan başkanı ikinci listeyi kabul etmedi. Durumu protesto eden genç...

BÜYÜT

AKP Gebze İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde ikinci liste çıkınca ortalık karıştı. Divan başkanı ikinci listeyi kabul etmedi. Durumu protesto eden gençler salonu terk etti.
 
Haftalardır liste uyuşmazlığı nedeniyle ertelenen AKP Gebze Gençlik Kolları’nın 3. olağan kongresi önceki gün Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Ali Okur, Azize Sibel Gönül, İlyas Şeker, İl Başkanı Mahmut Civelek, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Gebze, Darıca ve Dilovası ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve partililer katıldı.
 
TÜRKER DİVAN BAŞKANI
Kongrede ilk olarak divan belirlendi. İl yöneticisi Yekta Türker’in divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divana liste teslimi için 20 dakika süre verildi ve protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede konuşan
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, eski yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür edip, yeni yönetime başarılar diledi. Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram da AKP’nin bugüne kadar seçimlerde aldığı başarılı sonuçların altında teşkilatları büyük emeğinin bulunduğunu vurguladı.
 
BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ
Milletvekili Mehmet Ali Okur konuşmasında, AKP kadrolarının ülkeye ve millete hizmet için çalıştığını belirterek, “Kongreler AKP’ye güç katma dönemleridir. Tabi zaman zaman bazı sıkıntılar yaşanabilir. Biz tüm sıkıntıları ailemiz içinde demokratik bir şekilde üstesinden geldik, gelmeye de devam edeceğiz” dedi. Gençlere seslenen Okur, “Daha çok yapacak işimiz var. Yolumuz uzun. Bu yolu güçlü kadrolarla, sizlerle yürüyeceğiz. Ülkemizin aydınlık yarınları için çalışacağız” diye konuştu.
 
ŞARKICI LİSTE SUNDU
Milletvekillerinin konuşmalarının ardından kürsüye çıkan  AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kongrelerde tek kazananın AKP olması gerektiğini söyledi. Civelek’in konuşmasının ardından divan başkanı kendilerine iki liste ulaştığını ancak bir listenin geri çekildiğini söyledi. Aynı dakikalarda divana bir liste daha verildi. Ancak divan başkanı, sürenin dolduğunu belirterek, listeyi kabul edemeyeceklerini ifade etti. Bunun üzerine salonda protesto sesleri yükselmeye başladı. Divana ikinci listeyi sunan ismin Hüseyin Şarkıcı olduğu öğrenilirken, Şarkıcı taraftarları listeni kabul edilmemesini yuh sesleri ve alkışlarla protesto ettiler. Gerginliğin artması üzerine duruma İl Başkanı Mahmut Civelek müdahale etti.
 
ŞOV YAPTINIZ
Protestocu gençlere bir hayli sinirlendiği gözlenen Civelek, “Yeterince şov yaptınız. Listeye giremeyince veryansın ediyorsunuz. Böyle adalet olur mu” dedi. Kongreye tek listeyle giren Samet Coşkun’u yanına çağıran Civelek, “Bundan böyle benim başkanım Samet’tir” dedi. Divanın kabul etmediği listeyi destekleyen gençler ise salonu terk etti. AKP’de alışılagelmeyen görüntülerin yaşandığı gençlik kolları kongresi, İl Başkanı Civelek ile bazı partili gençlerin arasında yaşanan tartışmaların gölgesinde son buldu. 
 
 
AKP Gebze Gençlik Kolları Yönetimi
1- Samet Coşkun
2- Numan Akpınar
3- Serpil Yakan
4- Kenan Soysal
5- Serhat Korkut
6- Gökhan Abanoz
7- Enes Yaylak
8- Cihan Taşçı
9- Nurcan Yalçın
10- Birol Yılmaz
11- Cihan Ergin
12- Hüseyin Şarkıcı
13- Fatih Demir
14- Sercan İpek
15- Onur Aydın
16- Aybars Bağlar
17- Onur Durukan
18- Burak Sarı
19- Çağrı Yılmaz
20- Orhan Köksal
21- Okan Arslan
22- Hasan Tatoğlu
23- Zeliha Kapan
24- Samet Özçelik
25- Mustafa Gül
26- Zafer Albayrak
27- Selim Karakirpik
28- Rıdvan Güvenç
29- Ertan Kara
30- Özge Bilge

26 Eylül 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR