Karamürsel ve Derince yarından itibaren parkomat sistemine geçiyor

Karamürsel ve Derince’de yarından itibaren parkomatlı otopark sistemine geçiliyor. Bundan böyle sürücüler belirlenen yerlerde park etmek için 1 saatin...

BÜYÜT

Karamürsel ve Derince’de yarından itibaren parkomatlı otopark sistemine geçiliyor. Bundan böyle sürücüler belirlenen yerlerde park etmek için 1 saatine 2 TL ödeyecek.

Karamürsel ve Derince ilçe sınırlarındaki cadde ve sokaklarda uygulanmaya başlanacak olan parkomatlı otopark yerleri yarından itibaren hizmete giriyor. Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla Belde A.Ş.’ye devredilen otopark yerleri sabah 08.00’den akşam 20.00’ye kadar hizmet verecek. Park yerlerinde görev yapacak personelle gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, belirtilen ilçelerde daha kaliteli ve güvenli bir otopark hizmeti sunacaklarını söyledi.

İLHAN ÇINARI’NDA SABİT ÜCRET
İlk hedeflerinin kısa süreli park etmeyi teşvik etmek olduğunu belirten Yazıcı, “Daha sonra ise uzun süreli park etmeyi ana arterlerden alıp daha az yoğun olan bölgelere aktararak kısa sürede ilgili ilçelerde trafiğin rahatlamasını amaçlıyoruz. Park etmeyi kolay ve düzenli hale getireceğiz” dedi. Parkomatlı otopark yerlerinden Karamürsel İlhan Çınar Alanı'nda sabit ücret uygulaması yapılacak. Burada park ücreti 2 TL olurken diğer park alanları ve ücret tarifeleri şu şekilde olacak:

KARAMÜRSEL
İlhan Çınar Alanı
İnönü Caddesi
Fatih Sultan Caddesi
Mehmet Akif Ersoy Caddesi
Atatürk Caddesi

DERİNCE
Denizciler Caddesi
Dernek Sokak
İstasyon Caddesi
Fevzi Çakmak Caddesi
Lojman Sokak
Gündoğdu Sokak
Çeşme Sokak
Şehit Nedim Küçük Sokak
Engin Caddesi

ÜCRET TARİFELERİ
0-1 Saat 2 TL
1-2 Saat 4 TL
2-3 Saat 6 TL

19 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR