Derince Anavatan Partisi İlçe Başkanı Erkan Örs istifa etti

Daha üst düzey bir görev sebebiyle mevcut görevinden istifa etmek durumunda kaldığını ifade eden Örs, istifasını yazılı olarak şu şekilde  duyurdu:...

Daha üst düzey bir görev sebebiyle mevcut görevinden istifa etmek durumunda kaldığını ifade eden Örs, istifasını yazılı olarak şu şekilde  duyurdu:

"Bilindiği üzere yıllardır Derince’de ikamet ediyorum. Bütün aile büyüklerim ve çevrem çok sevdiğim Derince’de ikamet etmekteyiz. Siyasetten kopmayarak hiçbir maddi ve maneviyat beklemeden yaşadığım ilçede elimden geldiğince haksızlık ortamını eleştiren yerine güzel olarak gerçekleşen olaylara teşekkür etmesini bilen biriyim. Amacım sadece siyaseten vatandaşın dile getiremediklerini konum gereği gündeme taşıyarak halkın ve kamuoyunun bilgilenmesine vesile olmaya çalıştım. Geçmiş yıllarda fabrika hayatından tutun da siyasi parti kurucu başkanlık ve il başkanlığı yöneticilik ve idareci konumunda Derince Kaymakamlık Kocaeli Valiliğindeki görevlerimden sonra toplam 27 yıllık hizmetimin sonucunda emekli olarak tekrar siyasi hayata dönüş yaptım. Şu iyi bilinmelidir ki kesinlikle menfaat amaçlı hiçbir yerde işim olmamıştır. Hatta beni emekli olduktan sonra dahi ismini vermek istemediğim kişiler tarafından davet edilmeme rağmen mevki makam verilmek üzere dahi doğrularımdan şaşmadım amacım sadece siyasi arenada var olduğumu bilinmesinden ibarettir. İstifa nedenine gelince yıllar çok çabuk geçiyor ve anlamıyoruz şu anda bulunduğum ilçe başkanlığı görevinden ayrılarak daha farklı bir göreve tevdi oluyoruz. Kısacası bana Derince dar geliyor.

 

Siyasetin içinde var olan kişiler bilir; üste çıkmak için alttan ayrılmak zaruridir. Bu zaruret tarafıma farklı bir konuma getirdi. İlerleyen süreçte siz değerli basın ve siyasetle ilgilenenler artık geçmişte olduğu gibi yine Kocaeli’de var olduğumu yine Kocaeli’de varlığımızı hissettireceğimiz yeni bir konjektör himayesinde olacağımızın bilinmesini isterim. Biz, kişiler görev istemez verilir ilkesiyle verilecek olan göreve talip olduk. Bu görevimiz bayramdan sonra yeni bir yapılanmayla hız kazanacak olup süreç dahilinde bazı kesimlerim şaşıracağı hayret edeceği bir konum oluşacaktır. Bu sürece müdahil olmak adına üstüme düşen vazife gereği elimden geldiğince yapmakta olduğum görevimden kendi isteğim doğrultusunda istifa ediyorum kısaca diyorum ki bekleyin ve görün. Saygılarımla"

03 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR