Tahsin Tarhan'dan 24 Kasım mesajı

TÜRKİYE’DE ÖĞRETMEN OLMAK Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıldönümünde her yıl Öğretmenler Günü’nü kutl...

TÜRKİYE’DE ÖĞRETMEN OLMAK

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıldönümünde her yıl Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Bu öyle bir meslektir ki, Ulu Önder’in dediği gibi, “Bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

“Ne yapsak yetmez” dediğimiz öğretmenlerimizin, günümüzde hakettiği değeri gördüğünü söylemek imkansız. Çünkü Türkiye’de öğretmen olmak başka ülkelerde öğretmen olmaya benzemez.

Türkiye’de öğretmen olmak 13 yılda 8 kez eğitim sisteminin değişmesi ve bu değişikliklere rağmen gelecek nesillere öğrenci yetiştirmeye çalışmak demektir.

Türkiye’de öğretmen olmak, aldığı maaşıyla kredi kartı borcunu bile ödeyememektir.

Türkiye’de öğretmen olmak, yılda bir hafta tatil yapmanın ihtiyaç değil lüks olduğuna inanmak demektir.

Türkiye”de öğretmen olmak öğrenci ya da veli şiddetine katlanmak demektir.

Türkiye’de öğretmen olmak, her türlü zorluklarla üniversiteyi bitirdiği halde Hükümetlerin iki dudağı arasındaki bir kararı yıllarca bekleyerek atanma hayali kurmak demektir..

Başöğretmenimizin yolunda fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için herşeyini ortaya koyan ilim önderlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım…

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR