Kartepe’de dereler temizlendi

Kış öncesi yapılan temizlik çalışması Uzunçiftlik, Derbent, Maşukiye, Arslanbey ve Suadiye bölgesindeki 9 derede gerçekleştirildi.   Geçtiğimiz döne...

BÜYÜT

Kış öncesi yapılan temizlik çalışması Uzunçiftlik, Derbent, Maşukiye, Arslanbey ve Suadiye bölgesindeki 9 derede gerçekleştirildi.

 

Geçtiğimiz dönemlerde en çok yağış alan ilçelerden olan Kartepe’de olası dere taşkınlarından vatandaşın etkilenmemesi için Kartepe Belediyesi bir dizi önlem aldı. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in hassasiyetle üzerinde durduğu olası su baskınlarının önlenmesi için öncelikle İSU ile görüşmelerde bulunuldu. Olası aşırı yağışlarda su taşkınları olan sıkıntılı derelerde ıslah ve temizlik çalışması yapılması konusunda yapılan koordineli bir çalışma programı hazırlandı.

 

Yaklaşan kış öncesi, önceliği dere temizliğine veren Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, sorun oluşturabilecek dere ve kanallarda temizlik çalışması yaptı. Yağmur sularının akışını sağlayan dereler üzerinde başlatılan temizlik çalışması kapsamında, Arslanbey Taç Yaprak Sitesi ve Derbent Aydınkent Sitesi yanındaki dereler, Maşukiye Soğuksu ve Arslanbey köy içindeki dereler, Uzunçiftlik Bahçelievler’deki kanal ile Ataevler otoban kenarı kanalları, Maşukiye Balıkhane Deresi, Suadiye Kördere ve Suadiye Kurutma kanalı kışa hazır hale getirildi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de yakından takip ettiği dere temizliği çalışmalarının kış öncesi tamamlanması ilçe halkı tarafından da takdir topladı. Seçim öncesi yaptığı gezilerde gördüğü eksiklikleri çözüme kavuşturmaya devam ettiklerini hatırlatan Başkan Üzülmez, “Göreve gelirken ilçemizi ilgilendiren sorunların takipçisi olacağımızı ve çözüm noktasında gereken çalışmanın kısa sürede yapılacağını ifade etmiştik. Dere temizliği çalışmaları da bunlardan biri. Halkımıza hizmet amacıyla çıktığımız bu yolda görev ve sorumluluğumuzun bilincinde olarak verdiğimiz sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

03 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR