Zeytinoğlu: İşsizlik ve bütçedeki olumlu tablo bizleri sevindirdi

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu işsizlik ve bütçe ile ilgili değerlendirmede bulundu. Zeytinoğlu, “ Yüzde 9,6 seviyesinde gerileyen işsizlik oranını ve...

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu işsizlik ve bütçe ile ilgili değerlendirmede bulundu. Zeytinoğlu, “ Yüzde 9,6 seviyesinde gerileyen işsizlik oranını ve yılın ilk yarısına ilişkin bütçenin 804 milyon TL fazla vermesini olumlu değerlendiriyoruz. İşsizlik oranı beklediğimiz gibi tek haneli rakama indi. Yılın ilk 6 ayında bütçe beklediğimiz denkliğe ulaştı. Her iki göstergedeki olumlu tablo bizleri sevindirdi” dedi.


OLUMLU GELİŞME

Mevsimsel olarak işgücüne katılma oranının arttığını belirten Ayhan Zeytinoğlu, “İşgücüne katılım oranının 0,4 puan artışla yüzde 51,1’e ve istihdama katılım oranının 0,1 puan artışla yüzde 46,2’ye yükselmesi memnuniyet vericidir. Özellikle genç nüfustaki işsizlik oranının bir evvelki aya göre yüzde 17’ye gerilemesi ve kadınların işgücüne katılım oranını 0,7 puan artarak yüzde 31,4’e ulaşması bizlerin beklediği olumlu gelişmelerdir”  değerlendirmesinde bulundu.


DENK BÜTÇE

Zeytinoğlu, Haziran ayı bütçe sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Haziran ayında bütçe giderlerinin faiz harcamalarının düşmesi ile sadece yüzde 3,3 artarak ve bütçe gelirlerinin yüzde 14,5 artarak 3,2 milyar TL fazla vermesi bizleri sevindirmiştir. Yılın yarısını değerlendirdiğimizde ise bütçenin 804 milyon TL fazla verdiğini görüyoruz. Sık sık dile getirdiğimiz denk bütçeyi yılın yarısında yakaladık. Umarız yılı aynı tablo ile kapatırız” dedi.

15 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR