Bakan Işık, Sağlık-Sen’in konuğu oldu

Sağlık-Sen toplu sözleşme kazanımlarının paylaşılacağı ve sağlık çalışanların sorunlarının görüşüleceği “Çözümün adı Sağlık-Sen” programı Antikkapı’d...

Sağlık-Sen toplu sözleşme kazanımlarının paylaşılacağı ve sağlık çalışanların sorunlarının görüşüleceği “Çözümün adı Sağlık-Sen” programı Antikkapı’da yapıldı. Yapılan programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümlü, Sağlık-Sen Şube Başkanı Kerem Özgüler, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş ve davetliler katıldı.

 

İSTİKRARI ÖZLEDİK

Sağlık-Sen Şube Başkanı Kerem Özgüler açılış konuşmasını yaptı. Çevremiz ateş çemberi içerisindedir diyen Özgüler “7 Haziran seçimleri sonrasında ülkemizde ateş yakmaya başladılar. Bizlerin de yüreğine ateş düşmüştür. İstikrarlı dönemi bu kısa sürede çok özledik. Ülkemizde yeniden istikrar sağlanmalıdır” dedi.

 

KAZANAN MİLLET OLACAK

Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş ise “Yapılan toplu sözleşmede önemli kazanımlar elde edilmiştir. Yapılan yatırımların devamı için istikrarın devam etmesi gerekiyor. Burada kazanan AKP değil bizler olacağız. Bütün dünya medyası tarafından seçimlerini yakından takip etmektedir. AKP’nin iktidardan inmesi durumunda mazlumların sesi kesilecektir. Muhalefet yaşanan olayları görmemek için elinden geleni yapmaktadır” ifadelerini kullandı.  

 

HEDEF TÜRKİYE

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek “Ülkemiz çok önemli süreçten geçmektedir. Kürsel sermaye odakları ülkemiz çevresinde sergilenen olayları kendi içimizde sergilemeye başladılar. Ülkemizde terör olayları yaşanmaya başlandı. Bizlere göre terörün adı yoktur. Terörün amacı tektir. Patronu tektir. Onların hedefi güçlü Türkiye’dir. Olaydan haberi olmuş gibi siyasi parti lideri hemen devleti suçladı. Yaşanan gelişmelere dikkat etmek gerekiyor” açıklamasında bulundu.

 

YENİ SENDİKACILIK

Terörün hedefi ülkemizin kazanımlarıdır diyen Örnek “Yaşanan gerçekleri unutmayacağız. Ülkemizin önemli günlerinde her zaman dik durduk. Ülkemizin en güçlü STK olarak ayaktayız dik duracağız. Memur-Sen son 20 yılına damga vurmuştur. Milleti önemseyen tek sendikadır. Milletin önceliği olan yapıyı destekleyeceğiz. Yeni Türkiye bizim için çok önemlidir. Eski Türkiye’yi unutmayacağız. Asker, yargı, cemaat gibi birçok vesayet vardı. Memur-Sen Erdemler Hareketi olarak 2023 vizyonu için çalışıyoruz. Yeni sendikacılık anlayışının lideri durumdayız. Slogandan öte üyelerinin haklarını savunan bir sendika anlayışı ile çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.  

 

DEĞİŞEN TÜRKİYE

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise “Türkiye’nin dönüşümü ve değişimini yaşayarak gören insanlarız. Ülkemizde yaşanan değişiminde Sağlık-Sen önemli rol almıştır. Demokrasinin gelişmesinde engel olanlarla mücadele edilmiştir. Türkiye ciddi dönüşüm yaşanmaktadır. En net bilen uygulayan sizlersiniz. Sağlıkta dönüşüm ile insan merkezli anlayışa geçildi. İnsan odaklı anlayış ile hizmet ediliyor. Hastanede rehin kalma konuşulmuyor” dedi.

 

ÖNEMLİ DEĞİŞİM

Yaşanan dönüşüm tek başına siyasi irade ile olmaz diyen Bakan Işık “Bu başarı gönül verenlerle olmaktadır. İnsan odaklı verilen desteğe teşekkür ediyorum. Türkiye tüm alanlarda dönüşüm yaşanmaktadır. Ekonomi de önemli değişim oldu. IMF talimat veremiyor. Ekonomi de söz sahibi olan bizim insanlarımızdır. Ciddi bir yapısal dönüşüm yaşanmıştır. Demokrasi de ciddi atılım oldu. Yaşanan olayları demokrasi de geri gidiş olarak yorumlanıyor. En ileri demokrasi de bile yer olmayan bir durum ülkemizde yaşanıyor. Cumhurbaşkanına bile hakaret edilmekten geri durulmuyor” ifadelerini kullandı.    

 

DARBE GİRİŞİMİ

Hafızaların tazelenmesi gerekiyor diyen Bakan Işık “Ülkemizde yaşananları unutmayalım. Suni gündemlerle uğraştırıldık. Milletten alına güçle yaşanan süreçlerden Türkiye güçlenerek çıkmıştır. 12 Eylül referandumu ile demokrasi daha güçlenmiştir. En parlak döneminde Gezi eylemi yaşandı. Sadece bu durum Türkiye için planlanmadı. Mısır ve Ukrayna’da darbe girişimi oldu başarılı oldular. O dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’ye yönelik darbe girişimi olmuştur. Milletimiz Abdülhamid döneminden bu yana bilinen bu duruma milletimiz dik durmuştur” şeklinde konuştu. 

 

PARALEL İHANET

Paralel ihanet şebekesi tarafından darbe girişimi olduğunu belirten Bakan Işık “Darbe yapmadan iddianameyi hazırlamışlar. Millet tarafından dik duruş ile bu darbe girişimi önlemiştir. Türkiye önünde engel istemiyoruz. 1960 yılından bu yana yapılması gerekenler bugün istenilen noktada değildir. Terör tehdidini ülkemize ihraç edilmek istenmektedir. 7 Haziran tablosunda ortaya çıkan durumu değerlendirmek isteyenler vardır. Milli iradeye her zaman saygılı olduğumuzu söyledik. 7 Haziran tablosu bizim başımızın üzerindedir” açıklamasında bulundu.

 

İKİ MESAJ VERİLDİ

Milleti suçlamak anlayışımızda yoktur diyen Bakan Işık “Hata kusuru kendimizde aradık. 7 Haziran seçim sonuçlarını net anladık. İki mesaj verildi. Yüzde 41 oy demokratik ülkelerde çok önemlidir. Millet tarafından tek başına iktidar imkanı vermedi. En uygun koalisyon durumunu oluştur denildi. MHP ile beklenirken koalisyon oluşmadı. CHP koalisyon istiyorum görüntüsü istiyorum altında restorasyon hükümeti kurma teklifinde bulundu. Sözüm ona yıkım odluda tamir edilecek. Eğitim siteminde geri adım atılacak denildi” dedi.  

 

TERÖR OLAYLARI

AKP mesajın ilkini çok iyi anladı diyen Bakan Işık “AKP olarak eksiklerimizin görülmesi ve çözümü noktasında ciddi adımlar atıldı. 1 Kasım seçimleri öncesinde halkımız tarafından verilen mesajı anladık. Yolsuzlukların üzerine gidilecek, yerel yönetimler daha şeffaf olacaktır. Toplumun her kesimine refah seviyesinin artması noktasında çalışacağız. 7 Haziran seçimlerini farklı yorumlayan da oldu. Terör örgütü tarafından çözüm sürecini sabote edersek bizlere operasyon yapamazlar diye düşündüler. AKP’nin zayıflatılması noktasında bununla birlikte TC’ye diz çöktürmeye kalktılar” açıklamasında bulundu.  

 

TERÖRLE MÜCADELE

Geçici de olsa hükümet AKP hükümetidir diyen Bakan Işık “23 Temmuz gecesi operasyon başladı. Yanlış yaptıklarını kafalarına bomba yağmaya başlayınca anladılar. 2 bin terörist öldürüldü. 400 tane teslim oldu. 35 yıllık terörle mücadelenin en başarılı dönemi yapılmaktadır. Çözüm süreci olmasaydı bu başarı yakalanmazdı. Teröre karşı güneydoğu da tepki göstermeye başladı. Terör tarafından kardeşliğimizin bozulması için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Terör sonuna kadar mücadele edilecektir. Ülkemizden ayrılana kadar devam edecektir. Bunu yaparken kardeşliğimize önem veriyoruz” dedi.

 

HALKA RAĞMEN KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ

Bakan Işık “Çanakkale’de dedelerimiz kucak kucağa yatmaktadır. Herkesin yaşama hakkı vardır. Ülkemiz 13 yılda önemli sıçrama yaşadı. İkinci dönem 1 Kasım sonrasında başlayacaktır. İnadına yerli otomobil diyeceğiz. İnşallah üreteceğiz. Bu ülkede inadına yerli uçak, yerli teknoloji, kendi uydumuzu üreteceğiz. Birileri bunu anlamayabilir. Millet tarafından verilen destek ile yolumuzdan dönmeyeceğiz. Halka rağmen kimse bir şey yapamaz. Bizler kendimizi milletimize anlatıyoruz. Sizlerin desteği emin adımlarla yürüdüğümüzün göstergesidir” şeklinde konuştu.

 

GÜÇLÜ HÜKÜMET KURULMALI

2007 – 2011 seçimlerinde bu kadar istikrara ihtiyacı yoktu diyen Bakan Işık “Dünya ekonomisinde Çin’den kaynaklanan daralma vardır. Bunun yanı sıra çevremizde yaşanan olaylar vardır. 1 Kasım seçimlerinde güçlü hükümet kurulması gerekiyor. Türkiye bu süreci en iyi şekilde yürütebilmesi için güçlü meclis olmasıdır. Güçlü hükümeti kurabilecek tek parti AKP’dir. Bu yönde sizlerden güçlü destek bekliyoruz. Bizde koalisyon kültürü maalesef yoktur. 1 Kasım seçimleri kritik bir duruma gelmiştir” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

28 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR