Aydın Ünlü: ‘Tren kaçmadan binmeleri lazım’

10 Temmuz’da yapılması planlanan olağan üstü kurultay içinde seçim kurulu yapamazsınız demiştir. Bundan sonra neler olacağını hep birlikte göreceğiz....

10 Temmuz’da yapılması planlanan olağan üstü kurultay içinde seçim kurulu yapamazsınız demiştir. Bundan sonra neler olacağını hep birlikte göreceğiz. 2 Temmuz’da genel başkanımız Bahçeli kentimize geliyor. İftar sofrasına bazı arkadaşlara ulaşamayabiliriz” dedi.

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında basın açıklaması yaptı. Ünlü ilk olarak geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan Sefa Sirmen ile ilgili üzüntülerini paylaşırken “Ramazan ayının son dilimine girdiğimiz şu günlerde kentimizin geçmiş Belediye Başkanlarından Sefa Sirmen’in cezaevine girmesini üzüntüyle karşıladığımızı bilmenizi isterim. Bu kentte taş üstüne taş koyan, hizmet eden herkese saygıyı borç biliriz. Bu kentte doğal olarak farklı ideolojik görüşlere sahip insanlar yaşamaktadır. Hepimiz bu kentte yaşıyoruz, bu şehirde aynı havayı soluyoruz, aynı mekanları paylaşıyoruz, aynı camide saf tutuyoruz” dedi.

 

SİRMEN’E GEÇMİŞ OLSUN

Deprem gibi afetler başımıza geldiğinde ortaya koyduğumuz kardeşlik dayanışmasında kimsenin mensubu olduğu partinin bir önemi olmuyor diyen Ünlü “Gözümüzün önünde aleni olarak hukuka aykırı iş yapanlar, yarın aynı adaletin kendilerine lazım olacağını kestiremiyorlar. Siyaseti intikam güdüleriyle yapanlar bu kentin huzurunu da bozuyor. İZGAZ gibi önemli bir özvarlığı ‘Kızımıza iyi bakın’ gibi sulu esprilerle Fransızlara satanlar, işte asıl düşünmesi gereken onlardır. İZGAZ gibi kurumların satışından elde edilen gelirler nerelere gitmiştir bu belli değildir. Sefa Bey’e tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

BAHÇELİ’NİN İFTARI

Ardından gazetecilerin sorularına yanıt veren Ünlü, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 2 Temmuz’da iftar programımıza gelecek. İlk defa bir genel başkanımız bir iftar programına geliyor. Bununla ilgili İl Başkanlığımız bir komisyon kurdu. Bir gün önce Körfez ilçede il toplantısı yapıldı. Bugün saat 12’de profesyonel çalışacak olan insanlarla ilgili yemek firmasıyla ilgili toplantımız da yapıldı. İnanıyorum ki ben Antikkapı yeşil alanda ülkücü harekete yakışır bir şekilde tüm camiamızı kucaklayarak Genel Başkanımızla bir iftar programı yapacağız” ifadelerini kullandı.  

 

BAZI ARKADAŞLARIMIZA ULAŞAMAYABİLİRİZ

3 bin 500-4 bin civarında arkadaşımızı iftara bekliyoruz diyen Ünlü “Bugün itibariyle hem mesaj hem de telefonla yüz yüze arkadaşlarımızı davet etmeye başladık. Sayın Genel Başkanımızı Uzunçiftlik gişelerinden teslim alacağız ve direkt iftar alanına ineceğiz. Parti içindeki muhalif isimlerin de hepsini çağıracağız. Biz Sayın Genel Başkanımızın geleceği iftara tüm üst kurul delegelerimizi “birkaç tanesi hariç” davet edeceğiz. Bazı arkadaşlarımıza ulaşamayabiliyoruz. Ulaşabildiğimiz herkesi davet edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

‘10 TEMMUZ’DAKİ DE YAPILAMAZ’

İl Başkanı Ünlü, 10 Temmuz’da yapılacak olan kurultayla ilgili seçim kurulunun aldığı karara da değinerek “Tabi bugün 19 Haziran’da yaşanan ‘çadır tiyatrosu’ ile ilgili mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bugün itibariyle de Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ndan ‘10 Temmuz’daki kurultayı yapamazsınız’ diye açıklama geldi. Şimdi bunun devamında 10 Temmuz’daki kurultay da yapılamayacak gibi gözüküyor. Yani bu çadır tiyatrosunu uygulayanların MHP’yi hangi maceralara sürüklediği burada belli. 9 Ekim Olağan Kongre takibine başlayıp 18 Mart 2018’deki Sayın Genel Başkanımızın açıkladığı tarihte MHP’nin kurultayı da muhtemelen o zaman yapılacaktır. Seçim Kurulu 19 Haziran’daki tüzük kurultayındaki yapılan eksiklikler nedeniyle yürütmeyi durdurma kararı verdiği için 10 Temmuz’daki de yapılamaz” ifadelerini kullandı.

 

‘TREN KAÇMADAN BİNMELERİ LAZIM’

Muhalif adayların arasındaki anlaşmazlık söylentilerine de yanıt veren Ünlü, “Her şey ilk gün yola çıkıldığı gibi olmaz. MHP’nin Sayın Genel Başkanının ne kadar haklı olduğu, ülkede yaşanan sıkıntılara baktığınızda ilk gün çıkılan havanın durumu ile bugünkü rüzgarın durumuna baktığınızda arada büyük bir farkın olduğunu göreceksiniz. Zaman ve sabır kavramı çok önemlidir. Zaman ve sabra inanıp bekleyenler bugün haklı çıktılar. Ama 8 aylık serüven içinde çok fırtınalar koptu, rüzgarlar, kasırgalar yaşandı. 15 Mayıs’ta Türk dünyasının lideri istifa etsin diye birileri Ankaralarda bağırdı. Sayın Genel Başkanımızın deyimiyle tren kaçmadan trene binmeleri lazım. Tren kaçarsa yolda kalacaklardır. Bugün 8 aydır gece gündüz MHP’nin konuşulması ve artık AKP ve CHP siyasetinin tıkandığı ve çıkış yolunun MHP’de olduğunun bir göstergesidir. Bu hassas süreci MHP bir şekilde atlatacaktır. Kazanan yine MHP olacaktır” dedi. Ardından son olarak sosyal medya üzerinde paylaşılan yorumlara parti teşkilatının da daha dikkatli davranması, özen göstermesi gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu.

Serkan BORLAK  

27 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR