Gönül ve Olşen’den güçlü toplum mesajı

Tüysüzler Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşen AKP Milletvekili Adayları Sibel Gönül ve Müge Olşen, kadınlar için yapılan çalışmaları anlattı ve güçlü...

BÜYÜT

Tüysüzler Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşen AKP Milletvekili Adayları Sibel Gönül ve Müge Olşen, kadınlar için yapılan çalışmaları anlattı ve güçlü bir toplum mesajları verdi.

Mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerine devam eden AKP Milletvekili Adayları Sibel Gönül ve Müge Olşen, Tüysüzler Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Gönül, çözüm konusunda fikir alışverişinde bulundu. Miting havasında geçen mahalle toplantısında kalabalık bir kitleye seslenen Gönül, kadın erkek ayrımcılığına karşı olduklarını söyledi.

AYRIMCILIĞA KARŞI
AKP iktidarının her türlü ayrımcılığa olduğu gibi cinsiyet ayrımcılığına da karşı olduğunu belirten Gönül, partisinin cinsiyet eşitliğinin hukuki düzenlemeler kadar, toplumun tümünü kapsayan bir zihinsel dönüşüme ihtiyaç duyduğu kabulüyle kadınların önündeki sosyal engelleri kaldırmak üzere harekete geçtiğini söyledi. Gönül, kadına yönelik şiddetin engellenmesi için ‘Çocuk ve Kadına Yönelik Şiddet Hareketleri ile Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesi İçin Alınacak Tedbirler’ başlıklı Başbakanlık genelgesinin yayınlandığını da hatırlattı.

GÜÇLÜ TOPLUM
Olşen ise, Kadın hakları, refahı, sosyal hayatta karşılaştığı engellerin ortadan kaldırılması 2023’teki ‘Güçlü Toplum’ hedefimiz için vazgeçilmezdir. Kadının hem toplumsal hayatın hem de geleceği inşa eden ailenin, çocuklarımızın ve gençlerimizin merkez unsurudur ifadesini kullandı.

02 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR