DP Kocaeli’ye Uysal morali!

DP İl Başkanlığı’nın 4’üncü olağan kongresi  İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı. Mevcut Başkan Cem...

DP İl Başkanlığı’nın 4’üncü olağan kongresi  İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı. Mevcut Başkan Cem Serhat Dayanç’ın tek aday olduğu kongrede 253 delegenin oy kullanma hakkı bulundu. Alkışlar arasında salona giren Gültekin Uysal’a büyük ilgi gösterildi.

 

GENİŞ KATILIM

Kongreye Uysal dışında Ulaştırma eski Bakanı Yaşar Topçu, DP Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay ve Nuri Efe, DP GİK Üyesi Murat Aydoğdu, Cem Şakoğlu, eski Milletvekili Mehmet Ali Yavuz, DP Yalova İl Başkanı Muharrem Er, Sakarya İl Başkanı Muharrem Ün, İstanbul İl Başkanı Adem İpek, Elazığ İl Başkanı Naim Aydoğan, Bursa İl Başkanı Mehmet Hamaloğlu, DP eski il başkanları Kadir Ayhan, Hayrettin Çetinkaya, DP eski Kandıra İlçe Başkanı Olcay Çelik,  da katılıdı.

 

FARKLI PARTİLERDEN DE KATILIM OLDU

Farklı parti ve odalar arasından kongreye katılanlar arasında ise DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, eski İhsaniye Belediye Başkanı Ahmet Levent, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, ANAP İl Başkanı Mustafa Aydemir, ANAP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Karabulut, CHP İl Başkan Vekili Cihat Altınyuva, CHP İl Başkan Yardımcısı Kenan Diler, Bakkalar Odası Başkanı Bayram Kütük, Petrol-iş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman vardı.           

 

“KOCAELİ DP ZAMANINDA VAR OLDU”

Kongrede divan başkanlığını Yaşar Topçu üstlendi. Topçu, “Kocaeli’yi DP var etmiştir. DP Celal Bayar ile başlar. İstanbul’un yanında olan Kocaeli, DP zamanında var olmuştur. Geçmişi kimse bilmiyor. İnsanlarımız geçmişi bilmeden oy kullanmaktadırlar. Bu durumu gördükçe için sızlıyor. Bu durum bizden de kaynaklanıyor. Biz de partimizi küçülterek bu duruma getirdik. Neden buradayız? Yeninden partiyi TBMM’ye taşımak için” dedi.

 

“DP, ÜLKE DAVASIDIR”

DP İl Başkanı Cem Serhat Dayanç, “Kalabalığı görmek bizleri onurlandırdı. 7 aydır il başkanlığı yapıyorum. Ömrüm boyunca taşıyacağım bir onurdur. DP’nin her kademesinde görev aldım. Biz bu yuvada beslendik. Başka yerlerde ikbal arayanlardan olmadık. DP ülke davasıdır. Yeni Türkiye değil büyük Türkiye davasındayız. Bizler dün vardık bugün de varız” şeklinde konuştu.

 

“PARLAYAN YILDIZ OLACAĞIZ”

Bizde 7 utancıyla karşınızdayız diyen Dayanç, “Milletine çapulcu diyen bir zihniyete karşı olmak için buradayız. 2015 genel seçimlerinde siyaset sahnesinde hak ettiğimiz yere geleceğiz. Parlayan bir yıldız olacağız. Davasına ihanet etmeden başaracağız. Davasına inanlarla birlikte dik olacağız. Vatan sevgisi maya gibidir. Sütü bozuk olanda tutmaz” açıklamasında bulundu.  

 

“3-4 KUŞAK BİR ARADA”

Alkışlar arasında kürsüye gelen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Büyük mücadele veriyoruz. Daha önceki kongremizi hatırlıyorum. Aynı heyecan yine burada. Davasına sıkı sıkıya bağlı herkes buradadır. İkbal kapılarını ellerinin tersiyle iten DP’liler buradadır. Onların önünde saygıyla eğiliyorum. 3-4 nesli aynı çatı altında birleştiren sayılı bir hareket içerisinde yer alıyoruz” dedi.   

 

“EN BÜYÜK HAMLELERİ DP YAPTI”

Ülkemizin sıçrama hamleleri DP zamanında olmuştur diyen Uysal, “AKP kendisinden önceki dönemi yok saymaktadır. Hakikat güneş gibidir kapatılamaz. Demokrasinin özü eleştiridir. Basın özgür değildir. Vatandaşın bilgilendirme hakkı perdelenmektedir. İnsanlarımız tercih yapamıyor. Eline gücü geçirenler devlete sırtını dayayarak millete zulüm etmektedir. AKP darbe darbe derken en büyük darbeyi kendisi yapmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“DEMOKRASİ YENİDEN KURGULANMALI”

Genel Başkan Uysal, “Milletimizin gerçekleri öğrenmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Herkes bir araya gelmelidir. Gazeteciler sansürlenmektedir. Basına sahip çıkmalıyız ki bu salonlarda, meydanlarda milletin davasını anlatmalıyız. Ülkemizde gerçek gündem konuşulmuyor. İktidar partisi kendi medyasını oluşturmuştur. Siyaset yapılamaz hale gelmiştir. Ülkemizde demokrasi yeniden kurgulanmalıdır” şeklinde konuştu.    

 

“KOCAELİ’DEKİ ÖNEMLİ YATIRIMLARI DP YAPTI”

Sözlerini sürdüren Uysal, “Ülkemizin birikimleri satılmıştır. Kocaeli’de önemli yatırımlar DP zamanında yapılmıştır. O zamanın nimetlerinden bugün faydalanıyorlar. Evlerinde milyar dolarları nasıl sakladıklarını biliyorsunuz. Yolsuzlukla mücadele edeceğiz derken kendi yakınlarına hortum olarak sağladı” açıklamasında bulundu.  

 

“YARGILANACAKSINIZ”

Genel Başkan Uysal, “ Hukuku yok edenlere fahri doktora verilemez. Bu durum şehit katiline gazilik madalyası takmaya benzer. Muhafazakarız diyerek İstanbul’u rantiye ekonomisi ile yağmalamaktadırlar. 12 yıldır AKP yağmalamaya devam etmektedir. Hukuk yerle bir edilmiştir. Özel yetkili mahkemeleri kurdunuz sonra kaldırdınız. Buna reform dediniz. Eninde sonunda yargılanacaksınız. Dosyaları kapatsanız da millet tarafından gerekli hüküm verilmiştir” dedi.    

 

“SON DEMOKRATİK SEÇİM”

Her şeyi ele geçirdiler diyen Uysal, “Bunlar için hiçbir şeye ihtiyaç kalmamıştır. Her şey ele geçirilmiştir. Türkiye’nin neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Problemler halının altına süpürülmeyecek noktaya geldi. 30 bin şehidimizin kanına girenle pazarlık yapılıyor. Bizim için de çözüm bellidir. Haziran ayında seçim yapılacaktır. Bu duruma dur demeliyiz. Demokrasi içerisinde yapacağımız son seçimlerdir” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

 

CEM SERHAT DAYANÇ’IN YÖNETİMİ

Muhittin Zafer Çağlayan

Ahmet Cengiz

Ayhan Şahin

Bilge Bekil

Cemil Çoruh

Fuat Koç

İnci Akın

Selçuk Güner

Mehmet Kılıç

Melike Kuka

Murat Dinçer

Mustafa Demirer

Oktay Kalyoncu

Raşit Pulat

Saynur Malçok

Süleyman Arda

Temel Aktürk

Tugay Polat

Erhan Türkan

Taner Ayhan

Selda Pirdal

Ahmet Kıyıcı

Melek Kıldış

İbrahim Kaba

Muhammet Ertürk

Aşır Orak

Murat Sevinç

Saime Soydan

 

İL DİSİPLİN KURULU

Yakup Çetin

Akif Ayva

Bekir Ergün

Cevat Koç

Nevrez Seyrek

İbrahim Çelik

Mustafa Dinç

Murat Sarpdağ

Vedat Gönenç

Cemil Can

Osman Kurt

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

Cem Serhat Dayanç

Ender Altınay

Sedat Uyanık

Kurban Aktaş

Erdem Açıkel

Muhammet Ertürk

Mehmet Kılıç

İsmail Kalkandelen

Tugay Polat

Asil Tavacı

Yakup Çetin

Raşit Pulat

Mehmet Behlül Dayanç

Cemil Çoruh

Aziz Köken

Mükerrem Ocakoğlu

Bilge Bekil

Halil Kaya

Levent Yağız

Yusuf Kaçmaz

Ahmet Cengiz

Fikri Subaşı

Müfit Sevim

11 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR