Kartepe Kent Konseyi kış dönemini planladı

Kartepe Kent Konseyi yürütme kurulu önceki gün toplantı yaptı. Toplantıda yaz döneminin ardından yapılacak çalışmalar planlandı.Kartepe Kent Konseyi,...

BÜYÜT

Kartepe Kent Konseyi yürütme kurulu önceki gün toplantı yaptı. Toplantıda yaz döneminin ardından yapılacak çalışmalar planlandı.

Kartepe Kent Konseyi, Av. Hülya San Şener başkanlığında, önceki gün toplantı yaptı. Toplantıda çalışma grupları, Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi çalışmalarının raporları gündeme alındı. Başkan Hülya San Şener, “19 ay önce göreve geldik ve geriye baktığımızda başarılı çalışmalara imza attığımızı görüyoruz. Bundan sonraki süreçte de yapacağımız projelerimizi meclislerimiz ve çalışma gruplarımızla belirlemiş durumdayız. Gerek Kadın Meclisimiz gerek Gençlik Meclisimiz gerekse Çocuk Meclisimiz alanlarında örnek çalışmalarda bulunarak bizleri gururlandırmakta. Tüm üyelerimize ve bize gönülden destek veren Kartepelilere teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİ
Kartepe’nin Asya ile Avrupa arasında göç yollarının, ticaret yollarının, İpek Yolu, hac ve askeri yolları üzerinde çok önemli bir geçit yeri olduğunu, ayrıca bölgede sanayi ve tarım havzalarının yer aldığına dikkat çeken Şener “Kartepemiz kültür yapısı olarak, Türkiye’nin tüm mozaiğini içerisinde barındırmaktadır. İl dışında yaşayanlar, özellikle hafta sonlarını ve tatillerini değerlendirmek üzere ilçemizi tercih etmektedirler. İlçemiz yaylaları, doğal güzellikleri, trekking alanları, doğa sporları, kış turizminde kayak merkezi ve su sporları ile kuşkusuz ki bir cazibe merkezidir. Gelen yaz ayı itibariyle inanıyorum ki ilçemiz, çevre illerden de tatil mekânı olarak tercih edilecek konumda” dedi.

650 KİTAP TOLANDI
Bir önceki toplantıda alınan kararlar arasındaki Kartepe Kent Konseyi Halk Kütüphanesi hakkında da bilgi veren Şener “Kısa süre içinde elimizdeki kitapları toparladık ve bir envanter çıkardık. Tek tek numaralandırılan kitaplığımızda şuan farklı yazar ve konuları olan 650 kitabımız bulunmaktadır. Kitaplardan faydalanmak isteyenler konsey binamıza gelebilirler. Bunun yanı sıra kitap bağışında bulunmak isteyenlerin bağışlarını da bekliyoruz” dedi.

TDP EĞİTİMLERİ VERİLECEK
Toplantıda yaz döneminin ardından Toplum Destekli Polis eğitimlerinin ilçenin belirli noktalarında verilmesi, 0-17 yaş AEP eğitimlerinin konsey bünyesinde de verilmesi, ilçede yer alan resmi kuruluşların ulaşım adres ve telefon bilgilerini içeren bilgilendirme broşürünün hazırlanması alınan kararlar arasında yer aldı. Toplantıda yürütme kurulu üyelerinden Genel Sekreter Emine Yurtsever, Baş Komiser Yusuf Yıldıran, Meclis Üyesi Nilgün Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadık İskender, Milli Etiğim Müdür Yardımcısı İsa Dilek, Hasan Şahin, Kadın Meclis Başkanı Nurdane Erişti ve Gençlik Meclisi Başkanı Ali Özdemir de hazır bulundu.

07 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR