Öğrenciler, Saraç’ı soru yağmuruna tuttu

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Zekiye Gündoğdu Öğrenci Yurdu’nda kariyer paylaşımı programında üniversiteli öğrencilerle tecrübelerini paylaştı....

BÜYÜT
İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Zekiye Gündoğdu Öğrenci Yurdu’nda kariyer paylaşımı programında üniversiteli öğrencilerle tecrübelerini paylaştı. Öğrencilerin soru yağmuru ile karşılaşan Saraç, “Hayat bir diplomaya sığmaz, hayata en yüksek donanımla hazırlanmalısınız” dedi.Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Zekiye Gündoğdu Öğrenci Yurdu’nda İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın konuşmacı olduğu kariyer paylaşımı başlıklı programa, Yurt Müdürü Yusuf Karaosmanoğlu ve ilimizde çeşitli bölümlerde öğrenim gören yaklaşık 150 üniversite öğrencisi katıldı.

SARAÇ, TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
İZAYDAŞ’ın faaliyet alanları ve hizmetlerini anlatan genel tanıtım filmiyle başlayan programda Genel Müdür Muhammet Saraç, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Saraç, gençlerimizin en yüksek donanımla hayata hazırlanması gerektiğini belirterek “Ama unutmayın siz bugüne değil geleceğe hazırlanıyorsunuz. Türkiye’nin dünyadaki konumunun değişmesi, gelişmiş ülkelerdeki genç nüfusunun azalması ülkemiz için fırsatlardır ve bu fırsatlar sizlerin elleri ile kullanılacaktır” dedi.

“HAYAT BİR DİPLOMAYA SIĞMAZ”
Hayatın bir diplomaya sığdırılamayacağını kaydeden Genel Müdür Saraç, “Yabancı dil ve ek sertifikalar gibi ek donanımların, sizi aynı kulvarda yarışacağınız rakiplerinizden ayıracaktır dedi. Saraç son olarak, “Kişisel gelişim uzmanları sürekli olarak başarılı ve mutlu olmak için sevdiğiniz işi yapmayı önerirler. Tabii ki herkes sevdiği mesleği yapmak ister, ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden seçmek durumunda kaldığınız mesleği ve işi sevin. Daha başarılı ve mutlu olursunuz” diye konuştu.

SORU YAĞMURUNA TUTTULAR
Çeşitli illerden gelip Zekiye Gündoğdu Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversiteli öğrenciler, Kocaeli’de belediyecilik anlamında çok büyük hizmetler gördüklerini belirterek gelecekte de burada yaşamayı düşündüklerini kaydetti. Programın son bölümünde, özellikle mühendislik bölümlerinde öğrenim gören gençler, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ı soru yağmuruna tutarken İZAYDAŞ gibi büyük bir kurumda yer alabilmenin ipuçlarını istedi. Üniversiteli öğrencilere programında sonunda, İZAYDAŞ’ın tanıtım CD’si ve broşürleri ile hatıra niteliğinde hediyeler dağıtıldı.

01 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR