Bakandan SEDAŞ’a uyarı

Kocaeli’nin elektrikle ve SEDAŞ’la ilgili sorunları Ankara’da düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki topl...

Kocaeli’nin elektrikle ve SEDAŞ’la ilgili sorunları Ankara’da düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki toplantıya Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKKÖK İcra Kurulu Başkanı Ahmet C. Dördüncü ve SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven katıldı.

 

SEDAŞ UYARILDI

Kocaeli’deki elektrik yatırımlarının değerlendirildiği toplantıda, yaşanan elektrik sorunları da irdelendi. Konu hakkında SEDAŞ’a yönelik sert uyarılar yapılırken, kesintilere yönelik gerekli tedbirlerin alınması gerektiğinin de altı çizildi. Buna göre yetersiz alt yapıların yenileneceği, bakımların ise aksatılmadan periyodik aralıklarla yapılacağı kaydedildi. Öte yandan EPDK, dağıtım şirketinin özellikle kış aylarında kent halkını sıkıntıya sokan yaklaşımlarından dolayı da SEDAŞ yönetimine uyarılarda bulunuldu. Toplantıda ayrıca şebeke alt yapısının güçlendirilmesi ve sistemdeki en riskli alanların belirlenerek yenilenmesi kararı alındı.

 

IŞIK’TAN TALİMAT

Arıza, onarım ve bakım faaliyetlerinin de konuşulduğu görüşmede Bakan Işık, bu konuda tespit edilen yetersizliklerin SEDAŞ tarafından takviye ekiplerle giderilmesi talimatını verdi. Trafoların bakımlarının düzenli yapılması, kritik noktalardaki havai hatların yer altına alınması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, ayrıca, Kocaeli’nde bulunan toplam 25 bin ağaç direğin 2015 yılı içerisinde yenileriyle değiştirilmesi kararı alındı. Öte yandan arıza ve kesintilerde de anlık bilgi paylaşımının sağlanması için çalışma yapılması istendi.

16 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR