6 MUHTARLIKTA SEÇİM VAR

İlimizdeki toplam 5 mahalle ve 1 köy muhtarlığında meydana gelen istifalar ve muhtarların hayatlarını kaybetmesi nedeniyle 3 Haziran Pazar günü seçim...

BÜYÜT

İlimizdeki toplam 5 mahalle ve 1 köy muhtarlığında meydana gelen istifalar ve muhtarların hayatlarını kaybetmesi nedeniyle 3 Haziran Pazar günü seçim yapılacak
İlimizdeki muhtarlıktan istifa etmelerinden ve bazı muhtarların ise vefatından dolayı boşalan 7 mahalle muhtarlığı için Yüksek Seçim Kurulu, 3 Haziran Pazar günü seçim kararı aldı. Derince Dumlupınar Mahallesi, Darıca Emek Mahallesi, Kandıra Akdurak Mahallesi, İzmit Kuruçeşme Doğan Mahallesi, İzmit Bağlıca Köyü, ve Gölcük Piyale Paşa Mahallesi için yapılacak seçimlerde azaların aday olmaları bekleniyor. Oy kullanma işlemi sabah 09.00'da başlarken, akşam saat 17.00’de sandıklar açılacak. 16 Nisan tarihinde muhtarlıklara asılan seçmen listeleri 27 Nisan tarihinde askıdan indirildi. Şu anda boş olan Başiskele Tepecik Mahalle Muhtarlığı seçimi ise ileri bir tarihte yapılacak.
BAĞLICA KÖYÜ’NDE DE SEÇİM VAR
İzmit Bağlıca Köyü Muhtarı Yaşar Oskay’ın rahatsızlığı nedeniyle vefat etmesinin ardından yapılacak olan seçimde, 268 seçmenin oy kullanma hakkı bulunuyor.
DUMLUPINAR İÇİN 5 ADAY
Derince Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Olgun'un istifa etmesinin ardından yapılacak olan seçimde 5 bin 588 seçmen sandık başına gidecek. Boşalan koltuğa bakan 1. Aza İlhan Erdoğan, Muzaffer Çelik, Hayri Çelikkol, Sıtkı Sarıgül ve Temel Sayan muhtarlık için yarışacak.
DARICA İÇİN 6 ADAY
Darıca Emek Mahallesi Muhtarı Mustafa İbişoğlu’nun istifa etmesinden dolayı yapılacak seçimde 6 bin 430 seçmenin oy kullanma hakkı var. İbişoğlu’nun istifasının ardından 1 yıldır göreve bakan 1. Aza Olcay Daşdemir, 3 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimler için aday olacak. Daşdemir’in dışında Recep Yelken, Halil Kurt, Selahattin Güler, Serap Ünyıldız ve Havva Köse aday olcak.
DOĞAN İÇİN 5 ADAY
İzmit Kuruçeşme Doğan Mahallesi Muhtarı Mustafa Beder’in görevini yürütürken hayatını kaybetmesini ardından azasını baktığı muhtarlık seçimi için 3 bin 140 seçmenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Mahalle muhtarlığı için ise Sadettin Ölmez, Aziz Örki, Nihat Beder, Hamdi Karaaslan ve Mehmet Demirhan olmak üzere toplam 5 aday yarışacak.
PİYALE PAŞA İÇİN 1. AZA ADAY
Gölcük Piyale Paşa Mahallesi Muhtarı Niyazi Yıldız'ın görevini sürdürürken hayatının kaybetmesinin ardından yapılacak seçimde 5 bin 26 seçmen yeni muhtarı belirleyecek. Muhtarlık için ise 1. Aza olan ve şimdi muhtarlık görevine bakan Saadettin Akın ve Cemil Gör muhtarlık için yarışacak.
AKDURAK İÇİN ÖZCAN ADAY
Kandıra'da da 3 dönem Akdurak Mahallesi Muhtarlığı'nı yürüten Hülya Günay'ın istifa etmesinin ardından 1. azası Cüneyt Özcan muhtarlığa atanmıştı. Cüneyt Özcan'ın yeniden aday olduğu seçimde, 3 bin 500 seçmenin oy kullanması bekleniyor.
TEPECİK İÇİN BAŞKA BİR TARİH
Başiskele Tepecik Mahalle Muhtarı Fuat Civelek’in istifa etmesi üzerine yerine azası bakıyor. Ancak istifasının 5 Mayıs’ta olması sebebi ile 3 Haziran’da yapılacak olan seçimlere yetişemeyeceğinden seçim daha ileriki tarihlere kalacak.

28 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR