İzmitli Cumhuriyet Savcısı Efe İstanbul’da resim sergisi açtı

EFE’NİN 43’NCÜ SANAT YILI İzmitli İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İsmet Efe 43’ncü sanat yılını İstanbul Anadolu Adliyesi Şehit Mehmet Selim K...

EFE’NİN 43’NCÜ SANAT YILI

İzmitli İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İsmet Efe 43’ncü sanat yılını İstanbul Anadolu Adliyesi Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu’nda açtığı resim sergisi ile kutluyor. 1973-1988 yılları arasında karikatür çizen ve bir dönem gazetemizde de karikatürleri yayınlanan İsmet Efe, Savcılık görevine başladığı 1988 yılından sonra resim ve heykel çalışmalarına yöneldi. 

 

29 NİSAN’A KADAR AÇIK KALACAK

Sanatta ruhsallık konusu ile yakından ilgilenen sanatçının eserlerinde doğaçlama-içten gelirlik önemli bir yer tutuyor.  Rus sanatçı Kandinsky'nin ileri sürdüğü bir kavram olan "Stimmung- Derin Hislenme" konusu Efe'nin resimlerinde yoğun bir şekilde göze çarpıyor. 18 Nisan’da Anadolu Adliyesi’nde açılan, hukuk ve sanat çevrelerini buluşturan sergi 29 Nisan’a kadar izlenebilecek.

 

İsmet Efe kimdir?

1956 yılında İzmit'te doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılında Eruh hakimliğine atandı Adıyaman, Ağrı, İzmir Karaburun, Kütahya Cumhuriyet Savcılığı, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kadıköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevlerini yürüttü. 2013 yılından itibaren İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı görevini yürütmekte. Öğrencilik döneminde sahil kentlerinde Portre Ressamlığı yaptı. 1973-1988 yıllan arasında karikatür ederek yaşamını sürdürdü. Karikatürleri Kocaeli, Hürriyet, Tercüman, Bulvar gazetelerinde ve Çarşaf Mizah Dergisi’nde yayınlandı. Görev yaptığı yerlerde Adliye personeli için resim kursları açtı. 1994 yılından itibaren resim çalışmalarına yoğunlaştı. Çeşitli karma sergilere katıldı. İlk kişisel resim sergisini Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde 2012 yılında açtı.

20 Nisan 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR